Baudžiamoji atsakomybė
Seimas ketvirtadienį nedavė sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn opozicinės Krikščionių partijos frakcijos nario Aleksandro Sacharuko, nors jis ir vykdė neteisėtą veiklą – balsavo su kito Seimo nario Lino Karaliaus kortele.
Už teisinės neliečiamybės atėmimą iš A.Sacharuko balsavo 46 parlamentarai, prieš buvo 12, 2 balsuodami susilaikė.
Kad Seimo narys būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, reikia, jog tokį siūlymą palaikytų ne mažiau kaip pusė arba bent 71 parlamentaras.
Buvęs laikinasis Generalinės prokuratūros vadovas Raimondas Petrauskas į Seimą, prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį, Krikščionių partijos frakcijos atstovą A.Sacharuką, kreipėsi gegužės 28 dieną.
Prokurorai įtaria A.Sacharuką padarius tris nusikalstamas veikas – piktnaudžiavimo tarnyba, dokumento suklastojimo ir neteisėto dokumento panaudojimo.
Anot pareigūnų, yra duomenų, kad A.Sacharukas, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, veikdamas priešingai tarnybos interesams, sausio mėnesį, neturėdamas teisinio pagrindo įgijo ir laikė L.Karaliaus prieš išvykstant į užsienį paliktą frakcijos patalpose Seimo nario pažymėjimą, šį dokumentą neteisėtai panaudojo Seimo posėdžių metu registruodamasis ir balsuodamas už L.Karalių.
Teigiama, kad A.Sacharukas tokiu būdu “suklastojo tikrus dokumentus, elektroninius balsavimo protokolus, kuriuose dėl tokių A.Sacharuko veiksmų buvo įtvirtinti tikrovės neatitinkantys duomenys”.
Prokurorai mano, kad tokie Krikščionių partijos frakcijos narys padarė didelės žalos valstybei. “Buvo pažeisti valstybės deklaruojami įstatymų teisėtumo, teisingumo, skaidrumo ir lojalumo principai, iškraipytos valstybės institucijos – Seimo – funkcijos ir veiklos principai, diskredituotas Seimo nario vardas”, – teigiama prokurorų teikime.
Baudžiamajame kodekse už A.Sacharukui inkriminuojamas veikas numatoma bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 5 metų.
Nustatyta, kad A.Sacharukas 11 kartų sąmoningai balsavo už frakcijos kolegą L.Karalių, kai šis buvo išvykęs atostogauti į Azijos šalis.
Seimas jau yra pradėjęs apkaltos procesą A.Sacharukui ir jo frakcijos kolegai L.Karaliui. Su prašymu atsakyti, ar Seimo narių poelgiuose esama požymių, jog jie sulaužė priesaiką ir nusižengė Konstitucijai, kreiptasi į Konstitucinį Teismą.
Kazin kodel seimas nenorejo issiaiskinti tiesos?