2011 Kovo 09

Politika

Seimas imsis A.Sekmoko interpeliacijos

veidas.lt

Seimas pavasario sesiją ketvirtadienį pradės interpeliacijos energetikos ministrui Arvydui Sekmokui svarstymu. Procedūros pradžia numatoma 12 val., o pabaiga – apie 15 valandą.

Interpeliacijos tekstas ministrui buvo pateiktas dar pernai – Seimo rudens sesijoje, o per pertrauką A.Sekmokas atsakė į pateiktus klausimus.

Pagal Seimo Statutą, susirinkus į sesiją ministras turi parlamentarams žodžiu atsakyti į tuos klausimus.

Seimo opozicija interpeliaciją ministrui inicijavo po to, kai nepavyko konkursas dėl naujos atominės elektrinės strateginio investuotojo.

Interpeliaciją, kurios iniciatorė – opozicinė “tvarkiečių” frakcija, savo parašais yra parėmę 70 parlamentarų, daugiausia iš opozicijos, bet pasirašė ir keli valdantieji: konservatorius-krikdemas Kazimieras Uoka bei jungtinės Liberalų ir centro sąjungos bei Tautos prisikėlimo partijos frakcijos nariai Arūnas Valinskas ir Arūnė Stirblytė.

Seimo opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius sako, kad iš viso interpeliaciją A.Sekmokui gali palaikyti 6 valdančiajai daugumai priklausantys parlamentarai: “Šiandien opozicijai priklauso 70 parlamentarų. Esame vieningi šiuo klausimu. Turime informacijos, jog interpeliaciją palaikys kokie šeši valdančiųjų atstovai”, – teigia A.Butkevičius.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė yra grąžinusi iniciatoriams interpeliaciją su 30 parlamentarų parašų aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui, kuriam priekaištaujama dėl nevykdomos gyvenamųjų namų renovacijos, atliekų tvarkymo programų vilkinimo, aplaidaus požiūrio į saugomų teritorijų ir miškų ūkio pertvarką, nesugebėjimo įsisavinti Europos Sąjungos lėšas.

2010 metais gegužę interpeliaciją atlaikė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, o 2009 metų pavasarį – tuometinis finansų ministras Algirdas Šemeta. Nepavykus atstatydinti A. Šemetos, opozicija tada atidėjo sumanymą skelbti interpeliaciją premjerui Andriui Kubiliui.

Opozicija 2009 metais interpeliacija grasino ir tuometiniam socialinės apsaugos ir darbo ministrui Rimantui Jonui Dagiui, kuris vėliau buvo pakeistas Donatu Jankausku.

Pateikti interpeliaciją ministrui, reikalaudami paaiškinti priimtų sprendimų motyvus, gali ne mažiau kaip 29 Seimo nariai. Gavęs interpeliacijos klausimus, ministras privalo į juos raštu atsakyti, o vėliau savo atsakymus jis turi pateikti žodžiu Seimo nariams, o šie balsuoja, ar pritaria atsakymams, ar ne.

Nepritarus atsakymams, slaptai balsuojama dėl nepasitikėjimo ministru. Jis atstatydinamas, jeigu už nepasitikėjimą balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių.

+370 5 2396414

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

  1. Tadas Tadas rašo:

    Labai patinka, kad seimas rūpinasi kiekvienu žmogumi. Per pavasario sesiją negirdėsim nieko kito tik interpeliacijas arba vadinamą kovą dėl valdžios.Ekonomika, sako , kyla, laikas imti vadžias ir sukti atgalios.

  2. Interpelecininkas Interpelecininkas rašo:

    Silpna opozicija, truksta koses

  3. Stanislovas Stanislovas rašo:

    Opozicija visiškai neįgali naudingiems darbams, neturi realizuotinų pasiūlymų bei įdėjų, tai ir užsiiminėja destrukcija, kad kaip nors pavaizduotų dirbantys.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...