Sveikata
Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigos nuo liepos bus skirstomos į rajonines, regionine ir respublikines.
Respublikinių ligoninių bus 11, o regioninės ir rajoninės priklausys savivaldybėms. Brangiausios ir sudėtingiausios paslaugos bus sutelktos į du mokslo ir gydymo centrus – Santariškių ir Kauno medicinos universiteto klinikas.
Seimas antradienį priėmė tai numatančias Sveikatos sistemos įstatymo pataisas: už balsavo 64 Seimo nariai, prieš – trys, o susilaikė 39 parlamentarai.
Dabar šalyje sveikatos sistemos veikla organizuojama savivaldybių, apskričių ir valstybės lygiu, tačiau nuo liepos apskritys naikinamos ir dėl to valdžia turėjo apsispręsti, ką daryti su maždaug pusšimčiu ligoninių.
Stacionarių sveikatos priežiūros įstaigų pertvarkos efektas – nuo 142,9 mln. litų iki 206 mln. litų.
Gydymo įstaigų reformai, kuri prasidėjo nuo šių metų balandžio, Vyriausybė pritarė 2009-ųjų gruodį.
Parlamentinė opozicija kreipėsi į Konstitucinį Teismą išaiškinimo, ar sveikatos įstaigų reforma atitinka Konstituciją. Opozicija piktinasi, kad dėl ligoninių reformos Vyriausybė apsisprendė Seimui nepateikusi sveikatos apsaugos sistemos plėtros 2008-2012 metams strateginio plano.
Į KT dėl sveikatos reformos buvo siūloma kreiptis Seimui, bet valdantieji tam pasipriešino.
Sausį Seimo nariai po kelių balsavimų nepritarė Seimo nutarimui dėl kreipimosi į KT, tačiau opozicija pasiekė, kad dėl šio nutarimo būtų balsuojama dar kartą – kovo viduryje Seimas vėl balsavo, bet ir tąkart opozicijai pritrūko balsų.