Seimas ketvirtadienį patvirtino prokuratūros sistemos reformą, kuria iš trijų pakopų ji tampa dvipakope.
Už Prokuratūros įstatymo pakeitimus balsavo 103 Seimo nariai, vienas buvo prieš, septyni susilaikė.
Priimtos Prokuratūros įstatymo pataisos numato, kad Lietuvos prokuratūros sistemą sudarys Generalinė prokuratūra ir penkios apygardos prokuratūros, o šiuo metu veikianti 51 apylinkės prokuratūra taps apygardos prokuratūrų padaliniu.
Įstatymu taip pat norima glaudesnį padaryti prokuratūros ir Vyriausybės bendradarbiavimą. Numatyta, kad Vyriausybė, garantuodama valstybės saugumą ir viešąją tvarką, savo veiksmus koordinuoja su generaliniu prokuroru. Generalinis prokuroras savo ruožtu apie prokuratūros ne proceso veiklą teikia informaciją Vyriausybei.
Be to, premjeras, greta Seimo pirmininko ir prezidento, skirs savo atstovus į Prokurorų atrankos, Vyriausiųjų prokurorų atrankos, Etikos ir Atestacijos komisijas.
Įstatyme taip pat numatyta, kas prokurorams negali būti daromas “joks politinis, ekonominis, psichologinis, socialinis spaudimas ar kitoks neteisėtas poveikis, kurie galėtų turėti įtakos jų priimamiems sprendimams, asmenims draudžiama duoti prokuratūrai įstatymuose nenustatytų pavedimų ar įpareigojimų arba kitaip kištis į prokurorų veiklą”.
Taip pat sugriežtinti reikalavimai asmenims, norintiems tapti prokurorais. Jais galės būti priimami ne tik nepriekaištingos reputacijos Lietuvos piliečiai, turintys aukštąjį universitetinį teisinį išsilavinimą, išlaikę specialų egzaminą, bet ir turintys trejų metų teisinio darbo stažą.