2010 Rugsėjo 14

Seimas

Seime – prasižengėlių svarstymo metas

veidas.lt

Nespėjo Seimas pradėti naujo politinio sezono, o Etikos ir procedūrų komisija jau turi per dvi dešimtis skundų. Tiesa, nemažai jų likę nuo pavasario sesijos, bet parlamentarai spėjo prisidirbti ir vasarą. Nemažai prasižengėlių laukia ir viso Seimo verdikto.

Apkaltos procesas laukia Krikščionių frakcijos narių Lino Karaliaus ir Aleksandro Sacharuko – vieno po Tailandą darbo metu keliavusio, o kito už keliautoją balsavimo mygtukus Seime spaudžiusio. Jie Seimo sprendimo sulauks po to, kai Konstitucinis Teismas išdėstys vertinimą, ar jų veiksmai prieštarauja Konstitucijai, ar jie sulaužė priesaiką.

Nuo pavasario užsilikę ir teisinės neliečiamybės atėmimo klausimai trims parlamentarams. Petrą Gražulį ir Kazimierą Uoką prokuroras prašo leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn už jų elgesį per gėjų eitynes. O Rokui Žilinskui prašoma atimti teisinę neliečiamybę, nes teisme nagrinėjama administracinių pažeidimų byla dėl nedidelio chuliganizmo, policijos pareigūnų įžeidimo ir pasipriešinimo jiems.

Opozicija galanda ir interpeliacijų kirvius. Socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius tvirtina, kad socialdemokratai ketina inicijuoti interpeliaciją aplinkos apsaugos ministrui Gediminui Kazlauskui ir ūkio ministrui Dainiui Kreiviui, o “tvarkiečiai” jau kalba apie patį premjerą Andrių Kubilių.

Dar trys Seimo nariai – konservatoriai Mantas Adomėnas, Egidijus Vareikis ir krikščionis Laimontas Dinius stos prieš Etikos ir procedūrų komisiją kilus įtarimams, kad jie, būdami Seimo nariai, dar dirbo ir kitą darbą, ką griežtai draudžia daryti Konstitucija.

Be to, Seimo Etikos ir procedūrų komisijai dar reikia baigti tyrimą dėl antro ketvirčio parlamentinei veiklai skirtų lėšų panaudojimo. Prie etikos sargų skaistyklos – net Seimo pirmininkė Irena Degutienė, kurią apskundė Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas “tvarkietis” Kęstas Komskis, mat ši viešai pareiškė juo nepasitikinti ir mananti, kad Antikorupcijos komisijai negali vadovauti žmogus, apie kurį patį šioje srityje sklinda nekokie vertinimai.

“Daug jaunų politikų – daug skandalų. Jie nenori suprasti, kad reikia laikytis įstatymų ir Seimo statuto, todėl kyla daug skandalų. Be to, sugriežtėjo požiūris į tai, į ką anksčiau nereaguodavome. Prisidėjo skandalų ir po to, kai imta kontroliuoti, kaip leidžiami parlamentinei veiklai skirti pinigai”, – pagrindines skandalų priežastis vardija Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas.

Žinoma, didžiausia bėda, kad mokesčių mokėtojams tenka Seimo nariams mokėti algą ne už įstatymų leidybą, o už jų paklydimų peripetijų aiškinimąsi.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...