„Tereikia vieno Energetikos ministro įsakymo dėl kvotų perskirstymo Lietuvos termofikacinėms elektrinėms ir šilumos kaina visiems lietuviams sumažėtų. Į Energetikos ministeriją kreipėmės jau prieš mėnesį su pasiūlymu sumažinti šilumos kainas Vilniuje ir tuo pačiu pabrėždami, kad tai galioja visai Lietuvai, tačiau jokio atsakymo iki šiol negavome. Jeigu iki šildymo sezono pradžios Vyriausybė ir ministerija nereaguos, galvosime apie kitus būdus atkreipti jų dėmesį, pavyzdžiui, kviesime žmones į gatves“, – sakė Vilniaus meras A. Zuokas.
Siūlyme pabrėžiama, kad reikia nustatyti Vilniaus termofikacinei elektrinei Nr.3, Kauno, Alytaus, Panevėžio termofikacinėms elektrinėms viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (VIAP) kiekį pagal optimalų apkrovimą. Neefektyviai Lietuvos elektrinėje gaminamos šilumos procesas turėtų būti nutrauktas.
„Be ryžtingų ministerijos sprendimų nieko nebus. Atsižvelgus į mūsų pasiūlymą, kiekviena šeima šildymo sezono metu sutaupytų apie 700 Lt, o tai yra vidutinė pensija“, – teigė Seimo narys Algirdas Butkevičius.
Pasiūlyme pabrėžiama, kad VIAP kiekių perskirstymas ir kainų nustatymas leistų iš termofikacinių elektrinių papildomai gautų lėšų suformuoti „kogeneracijos fondą“, kurio lėšos gali būti skirtos visų Lietuvos miestų centralizuotai tiekiamos šilumos kainų mažinimui. Tokio fondo dydis gali siekti 360,8 mln. Lt, jo panaudojimas sumažintų vidutinę šalies šilumos kainą 4,32 ct/kWh arba 19 proc., nedidinant elektros kainos galutiniam vartotojui.
Seime šiandien taip pat užregistruota rezoliucija dėl kogeneracijos skatinimo ir šilumos kainų Lietuvoje mažinimo ir pradėti rinkti Seimo narių parašai.