Seimas
Seimo statuto pataisų projektui teikiamas pasiūlymas parlamentarams numatyti 35 dienų kasmetines atostogas.
Seimo posėdžių sekretoriate registruotu pasiūlymu numatoma, kad už kiekvienus kadencijos metus tarp pavasario ir rudens sesijų parlamentarams būtų suteikiamos kasmetinės 35 dienų apmokamos atostogos.
Neišnaudoję atostogų vasarą parlamentarai jas galėtų pasiimti pasibaigus rudens sesijai, atostogų nepanaudojus jos nebūtų nei perkeliamos kitiems metams, nei kompensuojamos.
Toks siūlymas Seimo posėdžių sekretoriate įregistruotas parlamento vadovės Irenos Degutienės bei Etikos ir procedūrų komisijos pirmininko Algimanto Salamakino ir jo pavaduotojos Vidos Marijos Čigriejienės vardu.
Seimo statuto pataisų projektą, kuriomis būtų įteisintos Seimo narių atostogos, yra registravęs ir Seimo narys Saulius Stoma.
S.Stoma siūlo nustatyti, kad Seimo nariui būtų suteikiamos 28 kalendorinių dienų kasmetinės atostogos, Seimo nario pasirinktu ne sesijų metu Seimo valdybos sprendimu. Viena iš kasmetinių atostogų dalių negali būti trumpesnė kaip 14 kalendorinių dienų. Toks siūlymas – artimiausias Darbo kodekse reglamentuotoms visų dirbančiųjų atostogoms.
Seimą įtvirtinti kasmetines parlamentarų atostogas dar 2004 metais nutarimu įpareigojo Konstitucinis Teismas (KT), tačiau iki šiol šis nutarimas neįgyvendintas, nors bandymų parlamente ir buvo.
KT 2004 metais priėmė nutarimą, kuriuo paskelbė, kad Seimo nario mandatas yra nepertraukiamas, tačiau taip pat konstatavo, jog Seimas turi nustatyti tokį teisinį reguliavimą, kad parlamentarams būtų įtvirtinta galimybė į kasmetines atostogas.
Metais vėliau KT išaiškino šį savo nutarimą, nustatydamas, kad visi Seimo nariai turi būti išėję atostogų vienų metu – tada, kai nevyksta Seimo, jo komitetų ir kitų struktūrinių padalinių posėdžiai. “Seimas įstatymu turi teisę nustatyti Seimo nario kasmetinių mokamų atostogų trukmę, atostogų apmokėjimo dydį, kitas sąlygas”, – rašoma išaiškinime.
+370 5 2396416