2011 Sausio 12

Sausio 13-osios minėjimas

Seimo pirmininkė paskutiniuose įvykiuose įžvelgia panašumų su 1991 metais

veidas.lt

Seimo pirmininkė Irena Degutienė sako pastarojo meto aktualijose matanti daug panašumų su 1991 metų įvykiais, minėdama politikos radikalo Algirdo Paleckio pasisakymus ir profsąjungų siekius mitinguoti.

Socialistinio liaudies fronto lyderis A.Paleckis pareiškė, kad prieš 20 metų sausio 13-ąją sovietinės kariuomenės daliniams mėginant nuversti Lietuvos valdžią, “saviškiai šaudė į savus”.

“Kadangi esu dar gyva to meto liudininkė to meto – tai, ką girdėjau kalbant Jarmalavičių, Burokevičių, tai man tiesiog kaip aidas 1991 metų tai, ką kalba A.Paleckis. Bet manau, kad dalis tų žmonių iš to meto, kurie taip kalbėjo, ir jų palikuonys yra likę ir dabar”, – interviu Žinių radijui trečiadienį sakė parlamento vadovė.

Jos teigimu, panašumų su 1991 metų įvykiais galima įžvelgti ir profsąjungoms bei tam pačiam A.Paleckiui siekiant sausio 16-ąją mitinguoti prie Seimo.

“Lietuva nėra palikta savieigai, atsiranda žmonių, kaip girdime prisiminimus iš 1991 metų, kai sausio 8-ąją po kainų pakėlimo kažkodėl mitinguotojai susirinko ne prie vyriausybės, kuri tą padarė, bet prie Aukščiausiosios Tarybos. (…) Identiškai arba labai panašiai sąskambis ir dabar – profsąjungos nepatenkintos tuo, ką daro Vyriausybė, bet nori susirinkti prie Seimo”, – kalbėjo I.Degutienė.

“Patys sau atsakykime į klausimus, kas čia vyksta. Aš suprantu, kad yra problemų, bet galima sėsti prie stalo, aiškintis Vyriausybėje, Seime. Kada matai labai daug atitikčių su 1991 metais, natūralu, kad kyla labai daug neatsakytų klausimų”, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje.

Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo SSRS.

Sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14, nukentėjo daugiau kaip tūkstantis beginklių žmonių.

Nors kariškiams pavyko užimti Televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pastato.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...