2011 Balandžio 23

Politika

Šeimynoms siekiama sudaryti geresnes sąlygas

veidas.lt

donatas-jankauskas

Siūloma šeimynai užtikrinti socialinės globos finansavimą už visus vaikus, kurie yra apgyvendinami šeimynoje, net jei juos šeimyna paėmė globoti iš kitos savivaldybės teritorijos negu gyvena pati. Taip pat planuojama, kad šeimynoje augančių ir globojamų vaikų iš gretimo rajono išlaikymą finansuotų ta savivaldybė, kuri nustatė vaikui globą šeimynoje, bei siekiama įteisinti, kad šeimynos nariui (dalyviui) būtų užtikrintos pajamos, kai šeimynoje sumažėja vaikų skaičius.

Tokie siūlymai numatyti Šeimynų įstatymo pakeitimuose, kuriems ketvirtadienį po pateikimo pritarė Seimas.

Seimo nario, socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko, kartu su kitais parlamentarais pateikusio šiuos siūlymus, teigimu, praėjusiais metais įsigaliojusiame Šeimynų įstatyme buvo įteisintas vienos kartos vaikų užauginimo principas.

“Visgi šeimyna turėtų veikti ir tuomet, kai joje dėl natūralių priežasčių, pavyzdžiui, globotiems vaikams sulaukus pilnametystės, sumažėja nustatytas vaikų skaičius šeimynoje. Todėl, siekiant, kad tokiais atvejais šeimynai nereikėtų nutraukti veiklos, o likusiems vaikams keliauti į globos įstaigas ar kitas šeimynas, mes siūlome, jog savivaldybei, kurios teritorijoje šeimyna yra registruota, būtų sudarytos galimybės finansuoti šeimynos dalyvio išlaikymo pajamų skirtumą iki Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintoje Socialinių paslaugų finansavimo ir lėšų apskaičiavimo metodikoje nustatyto minimalaus šeimynos dalyvio išlaikymo pajamų dydžio”, – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išplatintame pranešime cituojamas D. Jankauskas.

Šeimynų įstatymų pakeitimai, anot jų iniciatorių, siūlomi siekiant sudaryti palankesnes sąlygas šeimynoms veikti, nenutraukiant veiklos, kad ir laikinai, vien dėl to, kad sumažėjo globojamų vaikų skaičius. Be to, siekiama paskatinti ir vaikų gyvenimą šeiminėje aplinkoje, nes vaikui juk geriausia augti šeimoje. Pagal šiuo metu galiojančią tvarką, šeimynoje turi gyventi mažiausiai 6 globojami vaikai (arba mažiau, jei vaikai su negalia), kad šeimyna galėtų turėti šeimynos teisinį statusą.

Jei Seimas pritars minėtiesiems siūlymams, šeimynoms bus sudarytos ne tik palankesnės sąlygos veikti, bet ir padės išvengti iki šiol kildavusių biurokratinių kliūčių.

Palyginus su praėjusiais metais, šeimynų skaičius išaugo. Pernai jų buvo 39, o šiuo metu yra įregistruotos 43 šeimynos, kuriose iš viso globojami 303 vaikai. Vienoje šeimynoje vidutiniškai globojami 7-8 vaikai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...