Stipriausias per daugiau kaip 80 metų žemės drebėjimas balandžio 25-ąją smogė neturtingai Himalajų valstybei Nepalui. Stichija nusinešė 5 tūkst. žmonių gyvybes, dar 11 tūkst. sužeista. Tačiau ekspertai neabejoja, kad žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų bus gerokai daugiau. Smūgiai buvo juntami ir Indijoje, Kinijoje, Mianmare bei Bangladeše.
Jungtinių Tautų duomenimis, žemės drebėjimas, kurio stiprumas epicentre siekė 7,9 balo pagal Richterio skalę, iš viso padarė žalos 8 milijonams žmonių – beveik kas trečiam Nepalo gyventojui. Nelaimės metu šioje Azijos valstybėje buvo ir keliasdešimt lietuvių keliautojų, nė vienas jų nenukentėjo.
Žemės drebėjimo epicentras buvo netoli sostinės Katmandu, todėl stipriausią smūgį stichija smogė būtent jai, čia žuvo bent tūkstantis gyventojų. Šalis neteko ne tik maisto, vandens, elektros išteklių, bet ir į UNESCO paveldo sąrašą įrašytų objektų – karaliaus rūmų statinių Katmandu Durbaro aikštėje.
Dešimtys tūkstančių žmonių miegojo po atviru dangumi, baimindamiesi dažnų ir stiprių pakartotinių smūgių. Indijos meteorologijos tarnyba paskelbė, kad po pagrindinio žemės drebėjimo buvo užfiksuoti dar 67 mažesnio intensyvumo požeminiai smūgiai. Jie buvo 3,2-6,9 balo stiprumo.
Nelaimė suvienijo tarptautinę bendruomenę: pagalbą Nepalui suteikė Jungtinės Tautos, JAV, Kinija, Vokietija ir daugelis kitų valstybių, taip pat tarptautinės korporacijos, pavyzdžiui, socialinis tinklas „Facebook“ pasiūlė naują paieškos programą „Safety Check“, kuri leidžia savo paskyroje paspausti mygtuką ir pranešti draugams, kad jie yra sveiki ir gyvi. Panašią funkciją atgaivino ir „Google“.
Gelbėtojai sostinėje ištraukė išgyvenusį vyrą, po griuvėsiais be vandens ir maisto išbuvusį net 82 valandas. Tačiau galimybių sulaukti daugiau tokių stebuklingų istorijų beveik nėra – vargingos šalies laukia ilgas ir sunkus infrastruktūros ir ūkio atkūrimo darbas.