2010 Balandžio 23

Konfliktas

Šiaurės Korėja areštavo Pietų Korėjai priklausantį turtą

veidas.lt

Šiaurės Korėja penktadienį areštavo Pietų Korėjai priklausantį nekilnojamąjį turtą viename kalnų kurorte, taip pat perspėjo, kad abi šalys atsidūrė prie karo slenksčio dėl Seulo karinio laivo nuskendimo prie ginčijamos jūrinės sienos.

Komunistinė valstybė taip pat pareiškė, kad visam laikui nutraukiamos pietinės kaimynės turistų kelionės į vaizdingą Kumgango kalnų kurortą, laikytos svarbiu abiejų šalių dialogo simboliu, o Pietų Korėjos prezidentas Lee Myung-Bakas (Li Mjungbakas) buvo apkaltintas kurstantis “konfrontaciją” su Pchenjanu.

Pastaruoju Seulo ir Pchenjano santykiai buvo labai įtempti nuo praėjusio mėnesio, kai nuskendus vienam Pietų Korėjos karo laivui žuvo 46 jūreiviai.

“Padėtis pasiekė tokią ekstremalią fazę, kad prieita kryžkelė tarp taikos ir karo, (todėl) daug mažiau galvojama apie kelionių atnaujinimą, – pranešė Šiaurės Korėjos valstybinė naujienų agentūra. – Visiškai suprantama, kad esant tokiai padėčiai nebegalime demonstruoti dosnumo ir tolerancijos Pietums”.

Šiaurės Korėja praėjusią savaitę areštavo Seulo vyriausybei Kumgango kurorte priklausiančius pastatus ir išvarė jų darbuotojus, protestuodama prieš Seulo atsisakymą atnaujinti turistines keliones.

Penktadienį Pchenjanas pranešė perėmęs penkis pastatus ir areštavęs “visą likusį nekilnojamąjį turtą”, taip pat išsiuntęs iš šalies visus kurorto administracijos darbuotojus.

Šis pranešimas buvo paskelbtas tuojau po to, kai Pietų Korėjos naujienų agentūra “Yonhap”, remdamasi vienu aukštu kariuomenės šaltiniu, ketvirtadienį nurodė, jog esama įtarimų, kad Pietų Korėjos korvetę nuskandino Pchenjano povandeniniai laivai, paleidę galingą torpedą.

Tuo tarpu Šiaurės Korėja neigia esanti susijusi su tuo incidentu ir kaltina Seulą “tyčia” mėginant suversti jai kaltę dėl laivo nuskandinimo, o Lee Myung-Baką pavadino išdaviku.

Seulo “marionetinis režimas labai pasistengė, skelbdamas apie visišką Šiaurės ir Pietų ryšių nutraukimą ir trimituodamas, jog “neatmetamas karas”, tuo pačiu tyčia siekdamas susieti savo karo laivo nuskendimą su KLDR (Korėjos Liaudies Demokratine Respublika)”, sakoma Pchenjano pranešime.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...