JAV ir Europos mokslininkai skelbia, kad 2012-ieji gali tapti paskutiniais nepagydomo vėžio metais, ir tam pateikia net kelias priežastis. Pirmoji ir pati svarbiausia – mokslininkai tikina, jog genų tyrimai padėjo suvokti, kad iki šiol vėžys nepakankamai efektyviai buvo išgydomas todėl, kad medikai gydymą skirdavo atsižvelgdami ne į genetinius konkretaus žmogaus ląstelių pakitimus, sukėlusius ligą, o į vėžio lokalizaciją. Kitaip tariant, iki šiol buvo gydoma pasekmė, o ne priežastis. Organizacijos “Human Genome Project” tikslas – kad vadinamasis asmeninis vėžio gydymas būtų pradėtas taikyti jau šiemet. Regis, tai visai realu, nes Kembridžo, Masačusetso ir Šenzenio (Kinija) mokslininkai teigia radę greitą ir pigų būdą šį metodą taikyti praktiškai. “Bus palyginamos mutavusi ir sveika to paties žmogaus ląstelės, ir genomų pagalba pagal gerąjį pavyzdį sutvarkoma susirgusioji”, – paprastai aiškina mokslininkai.
Tiesa, šis metodas tiks ne visoms vėžio rūšims, tad mokslininkai rengia dar vieną revoliucinę naujovę. Jie teigia visiškai priartėję prie vakcinos nuo vėžio sukūrimo. Kembridžo imunologijos profesorius Douglas Fearonas tikina, kad šis skiepas nuo vėžio “išjungs” tam tikrą baltymą, kuris iki šiol neleisdavo organizmui pačiam kovoti su vėžiu, o nuo pernai atliekami bandymai patvirtina, kad ši vakcina iš tiesų veikia.
Galiausiai JAV ir Didžiojoje Britanijoje šiemet prabilta apie trečią naujovę – periodišką visų gyventojų skenavimą nuo vėžio nepriklausomai nuo jų sveikatos būkls. Tam siekiama jau šiemet ištobulinti iki šiol naudojamus, bet gana kenksmingus tomografus, kad skenavimas būtų visiškai nepavojingas sveikatai ir leistų aptikti ankstyviausių stadijų auglius, kai pacientai dar nejunta jokių simptomų.