Draudimo bendrovės „If“ duomenimis, šių metų rudenį, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, vagysčių iš būstų skaičius išaugo net 92 proc. Tokia nerimą kelianti tendencija gali tapti dar ryškesnė šventiniu laikotarpiu. Apie tai gyventojus įspėja draudikai.
„Šiemet laisvų ir darbo dienų išsidėstymas per šventes ypač palankus ilgesnėms atostogoms susiplanuoti, o pirmą kartą trys laisvos dienos per Kūčias ir Kalėdas tinka ilgesnėms viešnagėms pas gimines ar draugus, todėl tūkstančiai būstų visoje šalyje šventiniu laikotarpiu liks tušti“, – atkreipia dėmesį draudimo bendrovės „If“ Lietuvos turto žalų grupės vadovė Giedrė Vitkauskienė.
Jos teigimu, vagysčių iš būstų skaičius ilgaisiais savaitgaliais išauga apie 20 proc., todėl manoma, kad šiemet šventinis laikotarpis ilgapirščiams gali būti „darbymetis“.
Vagysčių prevencijai patariama kurti saugios kaimynystės atmosferą
„Nors signalizacija su greito reagavimo į pavojaus signalą paslauga laikoma viena efektyviausių apsaugos sistemų, mūsų praktika rodo, kad net ir ji nepanaikina vagystės rizikos, tik ją sumažina“, – sako draudimo bendrovės „If“ ekspertė.
Jos teigimu, siekiant sumažinti šiemet išaugusią būsto apiplėšimo riziką šventiniu laikotarpiu, rekomenduojama pasitelkti bendruomenę. „Prieš išvykdami žiemos atostogų ar šventėms palikdami namus būtinai aplankykite gerai pažįstamus bei patikimus kaimynus ir paprašykite, kad jie atkreiptų dėmesį į jūsų būstą“, – pataria G. Vitkauskienė.
Draudimo bendrovė „If“ šių metų sausio–lapkričio mėnesiais dėl vagysčių iš būstų klientams Lietuvoje atlygino daugiau nei 0,4 mln. litų nuostolių. Vidutinis vienos vagystės žalos dydis šiuo metu sudaro beveik 3500 litų.
„If“ duomenimis, dažniausiai iš būstų vagiami juvelyriniai dirbiniai, grynieji pinigai ir smulkūs elektroniniai prietaisai. Tiesa, būna ir tokių vagysčių, kai ilgapirščiai išsineša didelę dalį namuose turimų daiktų: buitinę techniką, brangesnius drabužius ir kitus asmeninius daiktus.
nesamone
sutinku su pastabomis