2011 Birželio 20

Siūloma keisti pensijų reformą

veidas.lt

BFL

Vyriausybė pirmadienio pasitarime iš principo sutarė, kaip nuo 2013 metų galėtų atrodyti pensijų kaupimas privačiuose fonduose. Galutinai dėl to ministrų kabinetas planuoja apsispręsti trečiadienį.

Kaip po pasitarimo žurnalistams sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, sutarta, kad kaupiant vadinamąją antros pakopos pensiją, ji susidarytų iš trijų dalių – viena jos dalis būtų pervedama iš socialinio draudimo (2 proc. nuo įmokų), dalį mokėtų patys asmenys ir numatyta dalimi valstybė prisidėtų iš biudžeto. Tačiau, pasak, ministro pastarosios dalys nebūtinai bus lygios.

“Dėl procentų – kol kas projekte yra, kad nuo 2013 metų piliečiui apsisprendus 2 proc. mokėti savanoriškai valstybė pridėtų papildomus 2 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio (VDU)”, – sakė ministras.

Su tokiais procentais nelinkę sutikti liberalai.

“Kai mes kalbame apie paskatinimą žmogaus – jeigu dar žmogus papildomai perves iš savo pajamų, tai du procentus jam valstybės biudžetas pridės, tai ten yra įrašyta nuostata, kad tie 2 proc. yra nuo vidutinio darbo užmokesčio. Kitaip tariant, manome, kad nereikėtų sieti to su vidutiniu darbo užmokesčiu”, – žurnalistams sakė Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis.

Pasak jo, valstybė turėtų prisidėti tokiu pat dydžiu, kokį privačiam fondui mokės asmenys.

Tikimasi, kad Seimas privataus pensijų kaupimo klausimus apsvarstys dar pavasario arba rudens sesijoje, per 2012 metus gyventojai galėtų apsispręsti, kokį pensijos kaupimo variantą rinktis ir nuo 2013-ųjų įsigaliotų nauja tvarka.

Liberalai nelinkę sutikti su pereinamuoju laikotarpiu – esą dėl jo kyla rizika privatiems pensijų kaupimo fondams apskritai žlugti.

“Įvertinant, kad 2012 metai yra Seimo rinkimų metai ir kai kurie politikai mėgsta neatsakingai patriukšmauti, gali sukelti tam tikrą paniką ir nemaža dalis žmonių, kurie šiuo metu dalyvauja antroje pakopoje, tiesiog iš viso gali išeiti iš antros pakopos ir grįžti į “Sodrą”. Tokiu būdu mes galime sugriauti privačių pensinių fondų veiklą ir nukentės tie žmonės, kurie šiuo metu dalyvauja šiuose fonduose”, – dėstė E.Masiulis.

Tačiau ne su visais siūlymais sutinkantis E.Masiulis teigė nematantis prasmės tęsti diskusijas Vyriausybėje – jos esą toliau galėtų vykti Seime.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...