Intensyviai koncertuojanti bei savo pirmąjį albumą pristatyti besiruošianti Šorena gali džiaugtis savo darbo vaisiais – baigtos įrašinėti keturios dainos iš programos “Mano širdies muzika”.
Ši koncertinė programa jau buvo pristatyta Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje, Klaipėdos koncertų salėje, Šiaulių dramos teatre, Kauno “Girstučio” kultūros rūmuose, kt. Pilnos salės bei žiūrovų aplodismentai ir palaikymas paskatino atlikėją pradėti albumo įrašymą.
“ Mes norėjome įamžinti savo kūrybą, nes muzika be užrašytų natų, kurios kiekvieno kūrėjo gali būti interpretuojamos savaip, miršta, jei nėra įrašų. Be to, po koncertų daugelis klausia, ar būtų galima įsigyti kompaktinę plokštelę. Dabar galėsime duoti internetinę nuorodą, kur klausytojas galės išgirsti kokybiškai studijoje įrašytų gyvų instrumentų ir vokalo skambesio,” – pasakoja Šorena.
Kartu su Šorena grojantys muzikantai – savo srities profesionalai. Parinkti instrumentai puikiai tinka ir dera tarpusavy, o jų skambesio darna atskleidžia gruziniškos muzikos autentiškumą, kuri išlaiko savo dermę, bet tuo pat metu skamba šiuolaikiškai – moderniai, world music/jazz stiliumi. Dimos Golovanovo aranžuotos šimtmečius Gruzijoj skambančios dainos įgavo visai kitokį pavidalą ir skamba kaip originalios autorinės melodijos.
Originaliai skamba ir pirmosios įrašytos keturios dainos, skirtingų temų, bet turinčios bendrą bruožą – jausmingumą. Viena iš dainų gruziniškai vadinasi “Bindisperia sopeli” ( “Pasaulis šis tamsus”). “ Gruzijoj ši daina skiriama visiems artimiesiems, kurių jau nebėra gyvųjų tarpe. Čia dainuojama apie gyvenimo trumpumą ir apie tai, kad su savim į anapus nenusineši nieko. Ginklą sunaikina rūdys, rūdis – žemė, o žmogaus širdį – skausmas ir žaizdos. Dainos herojus sako, kad jis nori suspėti šia daina išsakyti savo mintis, nes tik jos primins jį gyviesiems. Jis prašo savo namų, kad dar ilgai stovėtų, ir žmonos, kad jam mirus nebeištekėtų”.
Kita daina, pavadinimu “Tu ase turpa ikavi” – apie pavėluotą meilę, apie jausmus, kurių žnogus nepastebėti, jei jo širdies durys užvertos. “Jei tu visad buvai toks nuostabus, kodėl tiek laiko aš tavęs nepastebėjau? Turbūt todėl, kad mano širdis buvo uždara meilei,” – graudinasi lyrinis dainos herojus.
Kalnuotame Gruzijos regione gimusi daina “Amoti mtashi” (“Pasikelk į kalnus”) piešia gražiausius šalies vaizdus, pasakoja apie kalnus ir nuostabią gamtą. Ši daina Gruzijoj dainuojama iki šiol, nes ji simbolizuoja vyro ir moters meilę vienas kitam, jų jausmus gamtos apsuptyje.
“Didou nana” – daina apie begalinę, atsidavusią meilę. Dainos herojus – vyras, kurio žmona išėjo pas kitą, ir kurios jis vis dar laukia sugrįžtant taip, kad jos žingsnius išgirstų net už tūkstančio mylių. Jis žiūri į kelią dieną ir naktį, belaukdamas savo mylimosios.
Visas šias dainas, emocingai atliekamas jausmingosios Šorenos, bus galima išgirsti paskutiniame šiemet koncerte “Tamstoje” Gruodžio 21d. 21val. O kam nepavyks patekti į koncertą, dainas bus galima parsisiųsti internetu.
Įrašiusi visas dainas, atlikėja planuoja pristatyti albumą klausytojams, nes būtent jų komplimentai stiprina visos grupės pasitikėjimą ir žadina kūrybinį entuziasmą.
“Dabar drąsiai galiu pasakyti, kad tai nėra tik mano širdies muzika. Tai mūsų visų, kartu su muzikantais, širdies dūžiai, ritmiškai pulsuojantys bendroje melodijoje,” – sako Šorena.
Paklausyti Šorenos įrašytų dainų galite: http://www.youtube.com/user/ShorenaJaniashvili#p/u