2014 Rugsėjo 07

Studentams gyventi nelabai yra kur

veidas.lt

Studentai gyventi bendrabučiuose nebenori: juose gyvena tik 17 proc. visų Lietuvos studentų, ir tai ne iš didelio noro, o todėl, kad dauguma pakloti visų mėnesio pajamų vien už nuomojamą butą negali. Deja, galimybių rinktis jie turi nedaug.

 

Paskutiniaisiais metais mokykloje Monika galvojo apie galbūt tik kartą gyvenime pasitaikysiančią galimybę – patirti, ką reiškia gyvenimas studentų bendrabutyje. Jos planui neprieštaravo ir universiteto studentę išlaikysiantys tėvai: juk gyvenimas studentų bendrabutyje daugeliu atvejų pigesnis nei didmiesčiuose nuomojamame bute.

Deja, reikalai pakrypo šiek tiek kitaip – Monika vietos savo universiteto bendrabutyje negavo. Lovos apsistoti pirmakursei neatsirado ir kitų Kauno universitetų, kolegijų ir profesinių mokyklų bendrabučiuose. Keista, nes kai studentų, pareiškusių pageidavimą gyventi bendrabutyje, kasmet mažėja, aukštųjų mokyklų bendrabučiai gali priimti kone visus norinčiuosius. Mokslo ir studijų analizės ir stebėsenos centro (MOSTA) duomenimis, 2012 m. bendrabučiuose gyveno 98 proc. universitetų ir 94 proc. kolegijų studentų, norėjusių gauti vietą bendrabutyje.

Tiesa, Monika vis dėlto gyvens bendrabutyje, tik ne studentų. Prieš pat mokslo metų pradžią ji jau įsikraustė į nuomojamą kambarį bendrabučio tipo name, kuriame gyvenimas, be komunalinių mokesčių, kainuos 200 Lt per mėnesį. Monika skaičiuoja, kad jei būtų gavusi vietą studentų bendrabutyje, jos kaina būtų priklausiusi nuo universiteto (100–350 Lt). Tačiau kai šeimą pasiekė netikėta žinia apie gausiai apgyventus studentų bendrabučius, jau nebebuvo iš ko rinktis.

„Visi vidutinės kainos variantai jau buvo išgraibstyti, – paaiškina būsimoji studentė. – Taigi dabar gyvenu 20 kvadratinių metrų kambaryje, bendrabučio tipo name, o mano kaimynai, tiesą sakant, yra tragiški. Lyg to dar būtų maža, ir rajonas nelabai saugus.“

Kasdien kelionė į paskaitas, kurios vyks skirtinguose universiteto fakultetuose, pirmakursei Monikai truks valandą, gal net pusantros. „Žinoma, kad man čia nepatinka, pirmai galimybei pasitaikius išsikraustysiu kitur“, – kategoriškai nukerta mergina, paklausta apie pirmus studentiško gyvenimo įspūdžius.

Ji skaičiuoja, kad bent kol kas studentę išlaikysiantys tėvai buto nuomai šiltuoju sezonu galėtų skirti 500 Lt, o žiemą – ir dar daugiau. Vėliau ji planuoja ieškoti su studijomis suderinamo darbo, taigi neabejoja, kad turės galimybių rasti tinkamesnį būstą.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 342014″ bei įvedę gautą kodą.

Žinutės kaina 4 Lt/1,16 EUR. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-34-2014-m

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...