Šių pasvarstymų pavadinimas suteikia galimybių pažaisti prasmėmis. Jei „Akropolį“ pažymėsime kabutėmis, skaitytojas pagalvos, kad galbūt kalbama apie Lietuvos vartotojų pasirinkimus.
O Akropolis be kabučių – Mireille Mathieu atliekamos dainos pavadinimas, kartu ir užuomina į tikrą Graikiją. Kadangi kalbama apie finansus, tinka ir šioks, ir anoks Akropolis. Sumažėjus pajamoms nei „Akropolyje“ apsipirksi, nei į Graikiją nuvažiuosi. Prasiskolinusios Graikijos piliečiai irgi mažiau perka ir mažiau keliauja. Tai tiktai vienas tos šalies krizės aspektas. Kiti dalykai – virstančios vyriausybės, derybos su kreditoriais ir kitokie politiniai sukrėtimai.
„Veido“ skaitytojams užduoti klausimai atrodo paprasti, nors tokie nėra. Juk nieko nuostabaus, kad dauguma atsakė, jog Graikijai ne vieta euro zonoje (60,2 proc). Maloniai stebina tie, kurie savikritiškai prisipažįsta, kad jie nekompetentingi spręsti dėl Graikijos (27,4). Nieko nuostabaus, kad 86,2 proc. apklaustųjų mano, jog euro zonos tvarką reikėtų iš esmės pakeisti, kad nebūtų prievolės remti bankrutuojančias valstybes. Šio klausimo klasta yra ta, kad siekiant priversti valstybes paisyti finansinės drausmės reikia iš jų atimti dalį suvereniteto. Skamba rūsčiai ir tiesmukai, tačiau politikai juk suteiks šiam dalykui aptakų pavidalą. Tikslas vienas – gyventi pagal išgales taip, kad liaudžiai nereikėtų atsisveikinti nei su „Akropoliu“, nei su Akropoliu.
Ar Graikijai vieta euro zonoje? (proc.)
1 Taip 12,4
2 Ne 60,2
3 Nemanau, kad esu kompetentinga/-s tai spręsti 27,4
Ar teisinga, kad Lietuva solidariai su kitomis euro zonos narėmis turi palaikyti Graikiją? (proc.)
1 Nieko nepadarysi, tokios euro zonos taisyklės 8,8
2 Euro zonos tvarką reikėtų iš esmės pakeisti, kad nebūtų prievolės remti bankrutuojančias valstybes 86,2
3 Apie tai negalvojau 5,0
Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime Consulting“ 2015 m. balandžio 16-18 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.