2011 Balandžio 14

Politika

Sunkiausi krizės išbandymai jau praeityje, sako premjeras

veidas.lt

Sunkiausi krizės išbandymai jau praeityje, o 2010-ieji buvo lūžio metai, sako premjeras Andrius Kubilius. Tačiau jis pabrėžė, kad kartu su atsigavimu ateina pagunda gerovę susigrąžinti greičiau nei realiai atsigauna ekonomika ir mažėja valstybės skolos našta.

“Jeigu 2009-ieji buvo gaisrų gesinimo metai, tai 2010-aisiais jau pradėtas krizės nuniokotų namų remontas, o 2011-aisiais turime galvoti apie namų atnaujinimą ir susitvarkymą ilgesniam ir geresniam gyvenimui”, – sakė A.Kubilius, Seimui ketvirtadienį pristatydamas praėjusių metų Vyriausybės veiklos ataskaitą.

“Per krizę supratome pragaištingas išlaidumo pasekmes, negi užtenka kelių augimo procentų, kad tą pamirštume?” – pridūrė premjeras.

Jis siūlė visiems išmokti krizės pamokas: “Gyvenimas skolon yra neūkiškas ir nelietuviškas dalykas – privalome to išvengti ir daryti viską, kad negrįžtų to vasarą prašokusio žiogelio mentalitetas “skolinkis ir švaistyk”, – parlamentarams teigė A.Kubilius.

Ministrų kabineto vadovas pakartojo, kad sunkiausi krizės išbandymai jau praeityje: “Taigi, galime teigti – sunkiausi krizės išbandymai jau lieka praeityje”.

Premjeras pristatė 12 svarbiausių Vyriausybės veiklos rezultatų: augo užsienio investicijos, šalies ūkis ir eksportas, žaibiška šviesolaidinio interneto plėtra, sumažintas biudžeto deficitas, sukurta elektros birža bei pradėta dujų sektoriaus reforma bei “Rail Baltica” statyba, valstybės turto valdymo pertvarka.

“Iš praeities patyrimo, iš tendencijų kaimyninėse Baltijos valstybėse galime prognozuoti, kad pakankamai aukšta bedarbystė mažės labai lėtai. Kaip rodo bedarbystės dydžiai po 2000 metų krizės, reikėjo keleto metų, kad bedarbystės procentai pasiektų minimumą”, – sakė A.Kubilius.

Kiekvienais metais iki kovo 31 dienos Vyriausybė privalo pateikti savo metinę veiklos ataskaitą, kurioje taip pat turi būti aptarti ir artimiausio laikotarpio Vyriausybės veiklos prioritetai.

Po Vyriausybės ataskaitos pateikimo ją svarsto Seimo komitetai ir rengiama speciali Seimo diskusija, kurios pabaigoje Seimas gali priimti rezoliuciją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...