Pensinis amžius
Seimo opozicijai priklausantys “tvarkiečai” surinko beveik 90 tūks. gyventojų parašų prieš valdančiųjų ketinimus ilginti pensijos amžių iki 65 ar net iki 67 metų.
Apie tai trečiadienį paskelbė partijos “Tvarka ir teisingumas” Informacijos centras. Jo vadovas Romas Jankauskas informavo, kad parašai renkami toliau.
Pasak jo, jeigu ir toliau bus svarstoma idėja ilginti pensijos amžių, parašai bus perduoti Vyriausybei, kad priimdama sprendimą žinotų, kokia yra gyventojų nuomonė: “O jeigu sprendimas bus priimtas neatsižvelgiant į tai, parašai bus perduodami Seimui arba teks kreiptis į prezidentę”.
Valdantieji, siūlantys Lietuvoje per 10 metų pasiekti 65 metų senatvės pensijos amžių tiek vyrams, tiek moterims, sako, kad pensijos amžiaus ilginimas leistų padidinti pensijas 7-15 proc.
Vyrams numatyta 65 metų pensijinio amžiaus riba būtų pasiekta per 5 metus, o moterų – per 10 metų. Startavus 2011 metais, 65 metų amžiaus riba būtų pasiekta 2021 metais.
Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertai teigia, kad padidinus pensijos amžių iki 65 metų, tikėtina, jog žmonės įvairiais būdais mėgins į pensiją išeiti anksčiau numatyto laiko.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė žiniasklaidoje yra pareiškusi, kad žmonėms reikia paaiškinti apie planuojamas permainas socialinio draudimo srityje, o ne gąsdinti, kad tuoj pat bus pradėtas ilginti pensijos amžius, nors tą tikrai anksčiau ar vėliau reikės daryti.
Šiuo metu moterys Lietuvoje į pensiją išeina sulaukusios 60 metų, vyrai – 62,5 metų.