Seimo pirmininkės Irenos Degutienės kabinete vis dėlto buvo sukurptas susitarimas, kurį trijų valdančiųjų partijų vadovai sutvirtino parašais. Tiesa, šis dokumentas labiau primena ketinimų protokolą, rašo „Lietuvos rytas“.
Vieni jo punktai įvardija aiškesnius tikslus, kiti – gana migloti, o trečiuose teigiama, kad partijos tebeturi skirtingą nuomonę.
Po to, kai Andrius Kubilius ir Eligijus Masiulis pakalbėjo apie tai, kad koalicija išlieka ir yra pasirengusi dirbti toliau, Algis Čaplikas priminė, jog visiems šiems punktams dar turės pritarti įsiaudrinusios valdančiosios Seimo frakcijos.
“Tikiuosi, kad tai bus įgyvendinta ir mums nereikės sugrįžti prie susitarimo dėl susitarimo. Tikiuosi, kad bus ramios Kalėdos ir geri Naujieji metai”, – iškilmingai apibendrino liberalcentristų lyderis.
Įsiliepsnojusios diskusijos dėl siūlomų biudžeto deficito mažinimo būdų kėlė abejonių valdančiosios koalicijos gyvybingumu, rašo „Kauno diena“. Jos liberalusis sparnas reiškė pasipiktinimą Tėvynės sąjungos susitarimais su opozicija dėl kai kurių naujų mokesčių įvedimo ar kitokių fiskalinių priemonių, kuriomis galėtų būti gelbėjamas biudžetas.
Savo ruožtu ketvirtadienį opozicinė Socialdemokratų partija išplatino pareiškimą, kuriame pripažįsta nepritarianti kitų metų biudžetui ir toms priemonėms, kurias pasirinko valdantieji.
“Socialdemokratai negali pritarti tokiam biudžeto projektui, kuriame nėra progresinių mokesčių įstatymo, prastai paruošta dalis dėl nekilnojamojo turto mokesčio ir iki 1 000 litų nedidinamas minimalus atlyginimas”, – teigė Socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.
Tačiau, kita vertus, opozicija pareiškė suprantanti, kad susitarusiems valdantiesiems biudžetą priimti pavyks ir be opozicijos balsų.