2011 Kovo 19

Ekologja

Švarinimo akcijos organizatoriai šiemet didžiausią dėmesį siūlo kreipti į nelegalius užmiesčių sąvartynus

veidas.lt

Balandžio viduryje vyksiančios švaros akcijos “Darom 2011″ organizatoriai šiemet ragina didžiausią dėmesį atkreipti į nelegalius užmiesčių sąvartynus.

“Už šiukšlių tvarkymą šiaip yra atsakinga valstybė, kuri organizuoja savivaldybių lygmeniu konkursus ir paskiria organizacijas, kurios tvarko atliekas. Tačiau šiandien valstybė susitvarko tik su atliekomis miestuose ir miesteliuose, o kaimuose, regioniniuose, parkuose, pamiškėse, pakelėse nesusitvarkoma, tiesiog nėra finansinių, techninių resursų”, – pastebi vienas iš akcijos organizatorių Marius Tarvydas.

Jis BNS pasakojo, kad kitą savaitę tvarkytinas teritorijas pradedantys registruoti akcijos rengėjai šiemet tikisi lyginant su pernai dvigubai padidinti visuotinės talkos mastus. To esą leidžia tikėtis pastebimas didesnis pilietiškumas, gilėjantis ekologinių problemų supratimas.

“Didžiausia problema susitvarkyti ten, kur neprieina valstybės rankos. Kai buvo uždaryti 800 Lietuvos sąvartynų ir sukurti 10 regioninių centrų, pasiekti juos tapo problematiškiau. Mes ir pagal akcijų rezultatus matome, kad pamiškėse, pakelėse daugėja nelegalių sąvartynų”, – dėstė M.Tarvydas.

“Estijoje šiukšlių tvarkymo projektas vyko tik vieną kartą, jie tuomet ir užsibrėžė tikslą išvalyti visą Estiją ir paskui nebešiukšlinti”, – artimos šalies patirtimi džiaugėsi akcijos organizatorių atstovas.

Gyventojai ir jų grupės internetu registruotis į talkas galės nuo balandžio 5 dienos. Akcija vyks balandžio 16-ąją.

M.Tarvydas apgailestavo dėl menkos verslo bendrovių paramos akcijai.

“Esame labai nusivylę verslo požiūriu į šią akciją. Joks Lietuvos verslas – nei pats didžiausias, nei pats mažiausiais – prie akcijos neprisideda nė kiek finansiškai. Visi sako, kad eis valytis, bet tai yra elementaru, tai elementari higiena, mes tai galime ir privalome daryti visi. Bet trūksta lėšų organizavimui, yra savanoriai, kuriems reikia kurą nupirkti, yra taškų žymėjimas, yra kanceliarinės, viešinimo išlaidos, nes kūrybinės agentūros nekuria už dyką video klipų ar anonsų”, – guodėsi jis.

Akcijos organizatorių teigimu, paramos jie kol kas sulaukė iš užsienio bendrovių, savivaldos institucijų, politikų.

“Įmonės nori dalyvauti, nori viešumo, prašo paskelbti, kad jos valėsi, bet tai yra elementarus dalykas, yra šiukšlių, eikite ir valykitės. Mes gi neafišuojame visai Lietuvai, kad šiandien eisime ir išsivalysime savo tualetą”, – svarstė M.Tarvydas.

Šiuo metu nacionalinės akcijos organizatoriai taip pat rengiasi ir 2012 metais planuojamai pasaulinei švarinimosi akcijai.

“Globalios akcijos esmė bus pasaulio mastu prabilti apie aplinkosaugos problemą, susijusią su atliekomis. Šalys organizuosis valymą, šiukšlių išvežimą, bet esmė pakelti konsoliduotą, didelį triukšmą”, – kitų metų akcijos idėją pristatė M.Tarvydas.

Lietuvoje “Darom” akcijos rengiamos nuo 2008 metų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...