Švedijos apygardos teismas atsisakė nagrinėti bylą, kurią inspiravo kelios visuomeninės organizacijos, teigdamos, kad Nobelio taikos premijos yra skiriamos ne tiems žmonėms, kuriems jos priklausytų. Pagal Švedijos įstatymus, apygardos teismas turi nagrinėti tas bylas, kuriose įvairiausios premijos skiriamos, kurias įsteigė žmonės, kurių nėra gyvųjų tarpe. Nobelis taip tik toks ir yra. Teismo užduotis – ginti minėtųjų fondų įstatų teisėtumą. Į šią jurisdikciją patenka ir Nobelio taikos premijos fondas.
Teismo administracija atsisakė nagrinėti taikos premijos įteikimo teisėtumą, kadangi fono įstatuose aiškiai neapibrėžta, „kam taikos premija gali būti skiriama“. Be to, teismas nusprendė, kad pats Nobelio fondas turi nuspręsti, ar premija skiriama teisėtai, ar ne ir pripažinti faktą, kad premija atiteko ne tiems asmenims, kam ji priklausyti. Ši diskusija pagreitį įgavo po to, kai Nobelio taikos premija atiteko JAV prezidentui Barakui Obamai, kuris, kai kurių ekspertų nuomone prie taikos propagavimo prisidėjo, švelniai tariant, labai nedaug. JAVrezidentas labiau sietinas su karo veiksmais nei su taika.
Sugrįžimo prie pradinių premijų teikimo sąlygų iniciatyva kilo tarp Norvegijos politikų, kurie įsitikinę, kad pastaraisiais metais taikos premijos nominacijos traktavimas yra „iškreiptas“. Iniciatyvos autoriai primena, kad ši premija gali būti skirta tik tiems, kurie aktyviai kovoja už taiką, už nusiginklavimą ir pan. Tuo tarpu pastaraisiais metais, be B. Obamos pavyzdžio, taikos premijos buvo įteiktos kovotojams už aplinkos apsaugą, įvairiems mecenatams, labdaringų fondų vadovams, žmogaus teisių gynėjams ir pan.
Norvegų aktyvistų nuomone, pastarąjį dešimtmetį, skiriant Bobelio premijas, jos traktuojamos pernelyg plačia prasme, o to neturėtų būti. Dėl to Nobelio komitete ir gimsta labai kontraversiškų sprendimų. Šia premija jau apdovanota nemažai iškilių žmonių, bet ne tų, apie kuriuos galvojo pats A. Nobelis. Taikos premiją, anot jos steigėjo, gali pelnyti tie, kurie kovoja už nusiginklavimą, kariuomenių skaičiaus mažinimą, taikos palaikymą visame pasaulyje ir pan. nei apie mecenatus, nei apie aplinkos saugotojus Nobelio įstatuose nėra jokios kalbos.
Nobelio fondas yra įsikūręs Švedijoje, o Taikos premija yra teikiama Norvegijos sostinėje Osle.