2010 Birželio 01

Teisėsauga

Teisėjai ir prokurorai nebepakelia darbo krūvio

veidas.lt

Praėjusį penktadienį Teisėjų tarybos posėdyje tarp daugybės klausimų vienas buvo ir dėl darbo krūvio. Kaip “Veidui” sakė šios tarybos pirmininkė Laima Garnelienė, norėta perkelti darbo vietą iš vieno apylinkės teismo į kitą, bet nepavyko. Tokiais perkėlimais mėginama bent iš dalies spręsti teismų darbo krūvio klausimą: ten, kur bylų mažiau, mažinti teisėjų etatų skaičių, o kitur padidinti. Tokią išeitį Teisėjų taryba yra pasiūliusi ir prezidentei.

Nacionalinės teismų administracijos Teismų veiklos analizės skyriaus vedėja Aldona Pėstininkienė “Veidui” pateikė tokią statistiką: 2008 m. teisėjų darbo krūvis, palyginti su 2007 m., padidėjo 25,9 proc., o 2009 m. – dar 32 proc. Ypač padaugėjo civilinių bylų – 25,5 proc.

“Mes tai siejame su sunkmečiu – pastaraisiais mėnesiais tiek bankrotų, tiek skolų išieškojimo, tiek kitokių turtinių ginčų labai padaugėjo”, – paaiškino A.Pėstininkienė. Pavyzdžiui, vien Vilniaus miesto pirmajame apylinkės teisme vienas teisėjas per mėnesį privalo išnagrinėti vidutiniškai po 118 bylų ir kitų procesinių dokumentų.

Daug vilčių į naująjį generalinį prokurorą deda prokuratūros darbuotojai, taip pat nebepakeliantys didėjančio darbo krūvio. Generalinės prokuratūros duomenimis, 2009 m. vienam prokurorui teko 106 baigti ikiteisminiai tyrimai (2008 m. – 93), o nusikalstamų veikų per praėjusius metus, palyginti su 2007 m., padaugėjo 12,9 proc.

Prokurorų profesinės sąjungos pirmininkas, Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras Dainius Pažarauskas patikino, kad ir ši statistika neatspindi tikrovės: “Dabar prokuroras laksto nuo ryto iki vakaro tarp teismo, prokuratūros, policijos, plius dokumentai, skundų nagrinėjimas. Skaičiuojama, kiek prokurorui tenka kontroliuojamų bylų, bet niekas neskaičiuoja, kokios tai bylos, kokio sudėtingumo, kiek kaltinamųjų, kiek įtariamųjų, kiek skundų nagrinėjama. Pavyzdžiui, mano kolega, dirbantis su finansinių nusikaltimų bylomis, turi keturias bylas, kurių kiekviena – po 25 tomus. Jis nespėja skundų nagrinėti, nes kiekvienoje byloje – po 10–15 įtariamųjų, visi turi samdomus advokatus ir visi jie rašo skundus”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...