Pastaruoju metu telefoninių sukčių, prisistatančių vaikais ar anūkais ir graudinančių išgalvotomis istorijomis apie sukeltas avarijas vis mažėja, tačiau tokio tipo apgavysčių mastas ir toliau didelis.
Tik dabar dažniausiai įkalinimo įstaigose bausmę atliekantys asmenys prisistato STT ar FNTT pareigūnais, kurie neva bando išsiaiškinti, kas naudojasi žmogaus banko sąskaita. Tad paprašo atskleisti elektroninės bankininkystės kodus ir slaptažodžius. „Žmonės nukenčia, net jeigu jų sąskaita būna tuščia, nes apsimetėliai, patiklių asmenų vardu pasiskolina pinigų iš visų greitųjų kreditų bendrovių. Vienas Vilniaus policijos komisariatas per dieną sulaukia maždaug keturių nukentėjusiųjų pranešimų“, – teigia Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo skyriaus 1-ojo poskyrio viršininkas Andžejus Jankevičius.
Vien Vilniaus pirmajame policijos komisariate pernai buvo pradėti 364 ikiteisminiai tyrimai dėl tokio pobūdžio sukčiavimo. A.Jankevičius pabrėžia, kad sostinės pareigūnai išaiškina apie pusė telefoninių sukčių, tačiau žmonės vis tiek patiria didelių nuostolių.
Beje, kuriami ir vis nauji scenarijai, kaip išvilioti daugiau pinigų elektroninėje erdvėje. Štai prieš Kalėdas buvo legaliai nupirkta internetinė parduotuvė, sukurtas internetinis puslapis, pasiūlytos didelės nuolaidos, tačiau už prekes pinigus pervedę pirkėjai, savo užsakymo nesulaukė. A.Jankevičius primena, kad apsimetėlių pardavėjų daugėja ir socialiniuose tinkluose.