2011 Liepos 08

Traukiniu Vilnius – Maskva išvyko dvi “Misija Sibiras‘11″ ekspedicijos

veidas.lt

BFL
Prieš lipdamas į traukinį, jaunimas su juos išlydėti atvykusiais draugais ir svečiais atsisveikino šiltais apsikabinimais bei čia pat uždainavo lietuvių liaudies dainą.

“Projekto atranka niekada nebuvo lengva, bet dabar jūs įgijote skolą, kurią turite grąžinti nuoširdžiu darbu, parodyti, kad patriotiškumas yra mūsų širdyse ir darbuose. Linkiu, kad per išbandymus subręstumėte dar labiau, pasikrautumėte tiek energijos, kad galėtumėt pasidalinti ja su visa Lietuva”, – spaudos konferencijoje sakė projekto organizatorių – Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) – Prezidentas Šarūnas Frolenko.

Šiemet į Sibirą išlydėtos dvi projekto dalyvių ekspedicijos užsibrėžė įvykdyti keletą svarbių tikslų: Tomsko srityje pastatyti medinius kryžius ir palikti unikalią-simbolinę Lietuvos trispalvę, užpildytą Sibire likusiems lietuviams skirtomis žinutėmis, o Tadžikistano Respublikoje – pastatyti paminklą čia gyvenusiems ir kalėjusiems tremtiniams pagerbti.

LR užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė – Liauškienė spaudos konferencijos metu padovanojo abiems projekto ekspedicijoms po Lietuvišką trispalvę bei drąsino Sibiran vykstantį jaunimą: “Jaudinuosi kaip ir dalyviai, todėl linkiu sutvarkyti tai, ką galite, o ten kur negalite nieko padaryti, pasimelskite”.

Į Tadžikistano Respubliką ir Tomsko sritį Rusijos Federacijoje išvykusios ekspedicijos drauge po pusės paros kelio traukiniu pasieks Maskvą, vėliau jų keliai išsiskirs – komandos skirtingais lėktuvais išskris į Tadžikistaną ir Tomską. Į Lietuvą, Vilniaus geležinkelio stotį, abi ekspedicijos grįš po dviejų savaičių – liepos 20 d. 8.00 val.

Projektas “Misija Sibiras” rengiamas nuo 2006-ųjų metų, šia iniciatyva į Rusijos Federaciją, Kazachstano bei Tadžikistano Respublikas išvyko jau 10 jaunimo ekspedicijų. Iki šiol 8 jaunimo ekspedicijos sutvarkė apie 70 lietuvių kapinių, aplankė apie 100 lietuvių ar lietuvių kilmės asmenų.

Kaskart iš ekspedicijų jaunuoliai parsiveža nuotraukas, dienoraščius bei nuo rudens važinėja po Lietuvos ir užsienio šalių mokyklas, universitetus, kolegijas, kitas įstaigas ar organizacijas, pristatinėdami projekto rezultatus savo bendraamžiams. Tokiu būdu siekiama jaunimą skatinti domėtis Lietuvos istorija, išlaikyti kartų dialogą bei tarpusavio supratimą ir parodyti visuomenei, kad Lietuvos jaunimas yra pilietiškas ir patriotiškas.

Projekto organizatoriai: Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT).

Globėjai: a. a. J.E. Prezidentas Algirdas Brazauskas ir Europos parlamento narys prof. Vytautas Landsbergis.

Partneriai: aukojimo portalas Aukok.lt, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT), Tarptautinė komisija Nacių ir Sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, Radvilės Morkūnaitės labdaros ir paramos fondas, bendrija “Lemtis”, “TV Play”, Kazickų šeimos fondas, LR Užsienio reikalų ministerija, Politinių kalinių ir tremtinių organizacijos. Techninis partneris: SONY. Informacinis partneris: Delfi.lt.

Rėmėjai: LRV Kanceliarija, AB “Lietuvos geležinkeliai”, AB “Lietuvos dujos”, “Litvakų fondas”, įmonių grupė “Eika”, generalinis rėmėjas – koncernas “MG Baltic”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...