Artūras Zuokas
“Veidas”: Savivaldybių rinkimuose išsikėlėte pats save, ypač pabrėžiate savo nepriklausomybę ir skirtumus nuo Lietuvos partijų. Bet ar tai nėra rinkėjų maustymas – juk Jums už nugaros vadovavimas partijai, prie kurios skilimo esate prisidėjęs, Seimo nario, Vilniaus mero kėdės?
A.Z.: Iš partijos pasitraukiau todėl, kad išsiskyrė mano ir jos vadovybės požiūris į tai, kaip turime elgtis. Partija privalėjo atsinaujinti, bet pasirinko status quo būseną ir pritarimą pražūtingai valdančių konservatorių politikai. Toks konformizmas man buvo visiškai nepriimtinas, teliko trauktis. Sustabarėjusiai politinei sistemai reikia spyrio į užpakalį – o to padaryti, būnant partinės sistemos viduje, neįmanoma.
“Veidas”: Bet savivaldybių rinkimuose Jūs taip pat buriate koaliciją – tik ne partijų, o save išsikėlusių asmenų, tarp kurių daug Jūsų buvusių bendrapartiečių, kolegų iš Vilniaus savivaldybės. Kuo tada skiriatės nuo partijos? Ir kodėl klaidinate rinkėjus, visi prisistatydami kaip esą nepriklausomi kandidatai?
A.Z.: Esmė yra ne nauji žmonės, o naujos idėjos. Kartoju – tradicinės, seniai gyvuojančios partijos paniškai bijo bet kokių naujų minčių, pokyčių, yra užsikonservavusios ir užsižaidusios tarpusavyje. Judėjimo kryptį lemia susikalbėjimas – o jo liberalų gretose jau seniai nebuvo. Dabar buriamės po nauja vėliava, telkiame žmones, kurie neapkerpėję, kupini idėjų ir ryžto. Man nepriimtina, kai ministro postas skiriamas pagal partinių plakatų klijavimo stažą. Darbus turi dirbti ne partinei sistemai nusipelnę, bet idėjų turintys profesionalai.
Politinės partijos Lietuvoje pernelyg uždaros, verda savose sultyse. Ne kartą konfliktuodavau su partijos kolegomis, nes norėdavau atsivesti veiklių, profesionalių, bet politikoje nepatyrusių bendražygių, skirti juos į svarbius postus. Lietuvoje pilna žmonių, kurie nori dirbti valstybės labui, bet neprasiveržia į sustabarėjusią politinę sistemą. Vilniuje susibursime į Artūro Zuoko ir vilniečių koaliciją, kurioje bus mažiausiai 50 žmonių.
“Veidas”: Iš Jūsų praeities – ir “abonento” pravardė, ir byla dėl kolegos papirkinėjimo. Kaip manote, ar šios biografijos dėmės neatbaidys rinkėjų šiemet?
A.Z.: Protingi žmonės supranta, kad visa tai – mano oponentų šmeižtas. Tie, kurie mane juodino, per šią kadenciją Vilniuje turėjo galimybę parodyti, ką sugeba. Ir ką matome? Didžiausias šildymo kainas, milijoninius viešuosius pirkimus be konkursų ir aptemusias gatves. Kur bent vienas tokio lygio projektas, kokių apstu buvo mano vadovavimo metais ir kurie privertė vilniečius didžiuotis savo miestu, sukūrė gerą sostinės įvaizdį užsienyje?
gal nors viena ta “savo projekta” kuris verte didziuotis paminetum?
Abejoju ar zuokas čia pačiam atsakys, bet aš kaip vilnietis galiu paminėti senamiesčio rekonstrukciją (rotušės a., gedimino pr.), konstitucijos prospekto atsiradimą, savivaldybės perkraustymą į vienas patalpas.
Ir šiaip – kiek teko bendrauti su savivaldybės darbuotojais, visi iki vieno apie AZ kalbėjo tik teigiamai, nes jis buvo (cituoju) “gaspadorius kuriam rūpėjo miestas, o šitie kur dabar tik vagia ir daugiau niekuo nesirūpina”.
Ateitis parodys kas ir kaip.
abonemonemonemonementas
Vilniui reikia padoraus merio, o ne Zuoko.
p. Regina, o koks Jūsų manymu būtų tas padorus meras? Ir kodėl?
Kokios gali buti naujos idejos- senuose smegenyse ir draugu rate- pasipelnyti.
Turejom jau AMB profesionalu komanda, tapusi milionieriu prichvatizacijos klubu.