2010 Liepos 14

Jurgis Razma

Trys klausimai Jurgiui Razmai

veidas.lt

– Jūsų vertinimu, kokios valdančiosios koalicijos perspektyvos? Pagal ankstesnius planus ji turėjo būti praplėsta iki Seimo sesijos pabaigos.

– Yra dvi galimybės: pirmoji – dirbti koalicijoje taip, kaip dirbame iki šiol. Dėl gana kuklaus koalicijos turimų Seimo narių kiekio (70 formalių narių ir trys remiantys valstiečiai liaudininkai) tai daro Vyriausybės darbą gana įtemptą; antroji – rasti būdą prisikviesti į koaliciją dar vieną politinę jėgą arba grupę atskirų Seimo narių.

Kuri iš šių dviejų galimybių bus realizuota, kol kas dar negalėčiau atsakyti, nes tai ne vien nuo mūsų priklauso. Jei opozicinės partijos laikysis tylaus susitarimo neiti į valdžią ir neprisiimti atsakomybės tol, kol baigsis sunkmetis, nes nesant valdžioje jų reitingai savaime kyla, tai oficialios plėtros nebus. O štai su keliais Seimo nariais kalbamės gana produktyviai.

– Ar tiesa, kad “Tvarkos ir teisingumo” partijos atstovai, užėjus kalbai apie galimą jų dalyvavimą koalicijoje, užsiprašė Seimo pirmininko ir iki keturių ministrų postų?

– Tokie įspūdingi skaičiai man nežinomi. Logiška, kad kiekvienas koalicijos dalyvis nori postų valdžioje proporcingai savo vietų Seime skaičiui, bet jūsų minimu atveju tai būtų visiškai neproporcingi norai. Gal tiesiog kas nors prabėgdamas Seimo koridoriumi tokius norus išsakė? Rimtų derybų dėl koalicijos išplėtimo nė su viena Seimo frakcija nebuvo.

– Premjeras daro užuominas, kad galima sėkmingai bendradarbiauti su dalimi Socialdemokratų frakcijos narių.

– Premjeras iš tiesų turėjo ne vieną pokalbį su socialdemokratų lyderiais ir atskirais nariais. Gal tų pokalbių turinys ir leidžia jam daryti tokią prielaidą? Vis dėlto socialdemokratai, kaip ne kartą valdžioje buvusi partija, geriau supranta Vyriausybės padėtį ir tam tikrais klausimais gali suteikti paramą. Juoba turi prieš akis Tėvynės sąjungos, 2006-aisiais nutarusios paremti jų Vyriausybę, pavyzdį. Antrą kartą tai padaryti daug lengviau.

Nors klausimas dėl bendradarbiavimo su socialdemokratais lieka atviras. Kita vertus, socialdemokratai negali nesuprasti, kad jokio kito politinio branduolio, galinčio pakeisti dabartinę valdančiąją koaliciją, šiame Seime nėra ir nenusimato. Tad elgtis destruktyviai paprasčiausiai nelogiška.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...