Užsienis
Turkijos premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) pirmadienį pakartojo savo nusistatymą prieš bet kokią NATO karinę intervenciją Libijoje, sakydamas, jog toks žingsnis sukeltų pavojingų padarinių.
“NATO karinė intervencija Libijoje ar bet kurioje kitoje šalyje būtų visiškai nevaisinga, – Anatolijos naujienų agentūra citavo premjero pasisakymą Stambule vykusiame tarptautiniame forume. – Tokia operacija būtų ne vien nevaisinga, bet ir gali sukelti pavojingų pasekmių”.
Turkija, kuri yra NATO narė, pabrėžė, jog 28 šalių karinis Aljansas gali įsikišti tik tuo atveju, jeigu užpuolama kuri nors iš jo narių.
Per vizitą Vokietijoje praeito mėnesio pabaigoje R.T.Erdoganas sakė, kad NATO intervencija Libijoje būtų “neįsivaizduojama” ir “absurdiška”.
Jis taip pat griežtai pasisakė prieš sankcijas šiai Šiaurės Afrikos šaliai, argumentuodamas, kad nuo jų nukentės nekalti žmonės, taip pat kaltindamas galingąsias šalis turint “išskaičiavimų” dėl naftos.
Tuo tarpu NATO vadovas Andersas Foghas Rasmussenas (Andersas Fouhas Rasmusenas) anksčiau šį mėnesį pareiškė, kad Aljansas neketina kištis į padėtį naftos turtingoje Libijoje, tačiau ruošiasi “visiems netikėtumams”.
Jis pridūrė, kad bet kokiems kariniams veiksmams Libijoje, įskaitant neskraidymo zonos užtikrinimą, turėtų pritarti Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba.
Tačiau NATO narių nuomonės dėl tokių veiksmų ir jų poveikio skiriasi. Taip pat nevienareikšmiškai vertinamas pasiūlymas surengti Libijoje aviacijos smūgius, priskiriamas Prancūzijos prezidentui Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi).
Aljansas nusprendė sutelkti daugiau savo karo laivų Viduržemio jūroje netoli Libijos, taip pat ruoštis suteikti humanitarinę pagalbą, jeigu to paprašytų Jungtinės Tautos.