Turtingiausi pasaulyje žmonės yra sukaupę tiek turto, kad vargiai galėtų jį išleisti per likusį gyvenimą. Kaip gyvena tie, kurie turi viską?
Džiugina tai, kad dauguma turtingiausių šios planetos žmonių tęsia JAV verslo tėvais vadinamų Andrew Carnegie ir Morgano Rockefellerio pradėtą tradiciją užsiimti filantropija. Sėkmingiausiai dirbantiems verslininkams pinigai nueina į antrą planą. Jie turi kur kas didesnių ambicijų – siekia pakeisti pasaulį.
Mirti turtingam – negarbė
Pagal 2014 m. žurnalo “Forbes” reitingą, Billas Gatesas su 80 mlrd. JAV dolerių vėl yra turtingiausias pasaulio žmogus. Kartu jis yra vienas dosniausių filantropų, tvirtai įsitikinęs, kad po dvidešimties metų pasaulyje beveik nebeliks skurdžių šalių.
Billo ir Melindos fondas yra pats didžiausias paramos fondas pasaulyje. Jo pagrindinė misija – padėti besivystančioms valstybėms. Ypač daug dirbama sveikatos apsaugos srityje (rūpinamasi gimdyvėmis ir naujagimiais, AIDS ligoniais, skiepų programų vykdymu bei medicininiais tyrimais kuriant naujus skiepus ir vaistus), švietimo srityje (stengiamasi pagerinti JAV mokyklų kokybę, remti pažeidžiamus vaikus), remiami teritorijų plėtros projektai.
“Jei žmogus miršta turtingas – jis miršta negarbingai”, – mėgstama B.Gateso frazė, pasiskolinta iš A.Carnegie. B.Gatesas jau prieš keletą metų pasitraukė iš aktyvios veiklos ir atsidėjo filantropijai. Jis įsipareigojo 95 proc. savo turto skirti labdarai. Kol kas tam yra paaukojęs apie 30 mlrd. dolerių. Beje, Gatesų pora yra nusprendusi vaikams palikti tik nedidelę savo turto dalį, kad jie patys prasiskintų sau kelią.
Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 292014″ bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-29-2014-m