Ar tai legendinis lietuviškas pavydas? Ar nesugebėjimas išsivaduoti iš sovietinės praeities, kai visi turėjo būti lygiai neturtingi? O gal ir pačių turtuolių elgesys kaltas, kad visuomenė vis dar žvelgia į juos kaip į sukčius ar išnaudotojus. Kitaip tariant, būti labai turtingam Lietuvoje vis dar nuodėmė.
Būtent tai rodo “Veido” užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” atliktos Lietuvos didžiųjų miestų gyventojų apklausos rezultatai. Atsakydami klausimą, kaip vertina turtingiausius Lietuvoje žmones, dauguma respondentų įvardijo neigiamus atsakymų variantus: 37,8 proc. apklaustųjų mano, kad turtuoliai pralobo iš “prichvatizacijos” ir kitų suktybių, 37 proc. – kad iš kitų darbo.
Tiesa, 12,4 proc. respondentų mano, kad turtuoliai yra puikūs verslininkai, o tik 6,2 proc. – kad jie labai darbštūs.
Beje, įdomu, kad beveik trečdalis (28,6 proc.) apklaustųjų norėtų tapti vienu iš 30 turtingiausių žmonių Lietuvoje. Dauguma – 43,8 proc. norėtų nebūtinai būti tarp 30-ies turtingiausių, bet vis tiek turtingi. 23,8 proc. į klausimą, ar norėtų tapti vienu iš 30 turtingiausių žmonių Lietuvoje, atsakė neigiamai.
Ar norėtumėte tapti vienu iš 30 turtingiausių žmonių Lietuvoje? (proc.)
Nebūtinai vienu iš 30 turtingiausių, bet vis tiek turtingu 43,8
Taip 28,6
Ne 23,8
Nežinau / neturiu nuomonės 3,8
Kaip vertinate turtingiausius Lietuvoje žmones? (proc.)
Jie pralobo iš “prichvatizacijos” ir kitų suktybių 37,8
Jie pralobo iš kitų darbo 37,0
Jie puikūs verslininkai 12,4
Nė vienas iš variantų 6,6
Jie labai darbštūs 6,2
Šaltinis: “Veido” užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2014 m. liepos 9–11 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.