4-5 metai
Linksmiems žaidimams anksčiau ar vėliau ateina pabaiga. Po visą kambarį krūva išmėtytų žaislų. Paragintas juos surinkti verkšlenantis mažylis bando išsisukti iš nemielo širdžiai darbo… Pažįstama situacija, tiesa? O juk norėtųsi, kad viskas būtų kitaip. Juolab kad auga tikrai nebe lėliukas.
Lenk medį, kol jaunas
Pasak psichologų, tėvams padėti jau gali ir metinukas. Tiesa, didelės pagalbos iš jo tikėtis nereikėtų, bet paprašytas paduoti kokį nors daiktą jau gali. Netgi pačius mažiausius jau galima mokyti pažaidus padėti žaisliuką į jam skirtą vietą ir tik tada leisti imti kitą. Jei vaikui tuo metu norisi žaisti su keliais žaisliukais, neprieštaraukite. Bet jei matysite, kad jis nori keisti veiklos sritį, pavyzdžiui, pažaidęs su mašinytėmis eiti skaityti knygelių, tuomet reikėtų priminti, kad visos mašinytės turi keliauti į garažą. Nereikėtų pamiršti, kad metinuko žaidimas yra viską išversti, ir tai normalus raidos etapas. Kuo vaikas vyresnis, tuo žaidimai sudėtingesni. Pamažu jam pradeda reikėti kelių žaisliukų vienu metu, ypač, kai sulaukęs ketverių vaikas pasineria į siužetinius žaidimus.
Ne visada kaltas tingėjimas
Kiek keturmečiui iš karto reikia žaislų? Ogi tiek, su kiek vienu metu jis nori žaisti. Jei žaislai tiesiog išmėtyti viduryje kambario, o ne, pavyzdžiui, važiuoja traukiniu, jie turi keliauti į žaislų dėžę. Žinoma, mažylis greičiausiai bandys maištauti tam prieštaraudamas – taip jis greičiausiai tikrina ribas, kiek jūs jam leidžiate, arba bijo, kad nepajėgs susidoroti su užduotimi. Tiesa, kartais vaikai mėtydami žaislus tarsi pasižymi savo teritoriją, užsiima erdvę. Todėl reikėtų, kad ji būtų nuolatinė ir aiški. Antraip įsiveržus į šią erdvę teks susidurti su pasipriešinimu.
Kai, atrodytų, nusvyra rankos