2012 Kovo 23

Utenos kolegija – vienintelė Lietuvos kolegija, taikanti probleminį mokymą

veidas.lt


Utenos kolegija išsiskiria unikaliomis studijų programomis.

Siekdama spėti su laikmečio žingsniais ir darbo rinkos reikalavimais Utenos kolegija nuolat ieško naujoviškų sprendimų, atnaujina ir kuria unikalias studijų programas. Šioje kolegijoje, vienintelėje Lietuvoje, įgyvendinamos studijų programos, kuriose taikoma probleminio mokymo sistema. Pagal projektą „Utenos kolegijos paklausių darbo rinkoje studijų programų atnaujinimas diegiant probleminio mokymosi sistemą (PROMOSID)“ buvo atnaujinta dauguma studijų programų.
Jos orientuotos į praktinį probleminį mokymąsi, studento aktyvumą, kūrybiškumą. Kaip teigia Utenos kolegijos direktoriaus pavaduotoja mokslo ir plėtros klausimais dr. Vitalija Bartuševičienė, kolegijos dėstytojai kėlė kvalifikaciją ir naujas idėjas, požiūrius atsinešė į studentų auditorijas, paįvairino studijų turinį, dėstymo ir mokymosi procesą.
Pirmo kurso studentė Eglė Vitkelytė, studijuojanti turizmo ir verslo administravimo studijų programą, jau spėjo įsitikinti, kad studijos, kuriose taikomas probleminis mokymas, yra įdomios. „Per paskaitas sprendžiame konkrečias problemas, labai dažnai dirbame grupėse, pristatome savo idėjas. Dėstytojai visada padeda ir konsultuoja“, – tvirtina studentė.
Jaunuoliai studijuoti kai kurių studijų programų, pvz., dantų technologijos, į Utenos kolegiją atvyksta iš pačių atokiausių šalies kampelių. Kaip sakė dantų technologijos studijų programos studentas Mindaugas Meškauskas, į Uteną atvykęs iš Skuodo, norint įgyti gerą specialybę atstumas – ne kliūtis. „Jau per manualinių gebėjimų kursus maloniai nustebino modernus Odontologinės priežiūros specialistų rengimo centras, labai profesionalūs ir draugiški dėstytojai. Patiko ir miestas – jaukus, labai tvarkingas. Džiaugiuosi savo sprendimu studijuoti Utenos kolegijoje“, – teigia vaikinas.

Darbdaviai pageidauja gebančių spręsti praktines problemas absolventų

Darbdaviai vertina kūrybingus, iniciatyvius darbuotojus, kurie geba priimti sprendimus ir yra atsakingi. Kaip sako verslo įmonės „Verslo barometras“, veikiančios Utenoje ir Vilniuje, vadovė Vijolė Satkauskienė, jaunam specialistui, kuris turi nemenką teorinių žinių bagažą, ypač svarbus praktinis jų taikymas realiose verslo situacijose. Studentams kartais stinga pasitikėjimo savimi, laisvo komunikavimo bei ryžto, siekiant užsibrėžto tikslo.
„Sprendžiant šią problemą reikalingas aktyvus bei kokybiškas verslo sektoriaus dalyvavimas mokymosi procese bei pačių mokymo institucijų pastangos tobulinti praktinių gebėjimų ugdymą. Utenos kolegijos pasirinkta probleminio mokymo sistema padeda įtraukti studentą į mokymosi procesą, tobulinti žinių turinį, problemų sprendimo gebėjimus, komunikavimo bei savimokos įgūdžius. Tikimės, kad tai padės absolventams tapti aktyviais darbo rinkos dalyviais“, – pabrėžia V.Satkauskienė, pati dėstanti būsimiesiems buhalteriams.
Jai pritaria Nacionalinės SPA asociacijos prezidentas Lukas Mackevičius. Jo teigimu, asociacijai priklausančios įmonės noriai bendradarbiauja su mokslo įstaigomis, priima į praktiką studentus – jos suinteresuotos investuoti į būsimą savo personalą. „Mes patys mokomės, kaip geriau dirbti su studentais, darbu uždegti būsimą specialistą, – dėsto L.Mackevičius, pabrėždamas Utenos kolegijos studentų atsakingumą, geras teorines žinias ir gebėjimą praktiškai jas taikyti.
Ši kolegija visuomet laukia studentų iš visos Lietuvos bei užsienio šalių. Kolegijos direktoriaus prof. dr. Gintauto Bužinsko manymu, vienas geriausių studentų pritraukimo būdų – tiesioginė diskusija ir bendri darbai su būsimais studentais, unikalios studijų programos, pagrįstos gera studijų materialine, informacine, technologine baze, garantijos, kad baigęs studijas absolventas ras gerą darbą.
„Šiandien kai kurių jaunuolių žvilgsniai krypsta į užsienį, tikintis, kad ten studijos kokybiškesnės, o saviraiškos ir karjeros galimybės didesnės. Tačiau ar visada toliau yra geriau? Būdami bendroje ES erdvėje mes galime atrasti pasaulį savo namuose, o pasaulis atranda mus. „Erasmus“ mainų programa, tarptautinės bendradarbiavimo sutartys, jungtinės studijų programos leidžia pažinti kitų kultūrų žmones ir įgyti tarptautinės patirties. Utenos kolegijos studentams atverti keliai įgyti ne tik kolegijos, bet ir Tarptautinės universitetinės kolegijos (Bulgarija) bei prestižinių Jungtinės Karalystės universitetų diplomus, ypač vertinamus tarptautinėje darbo rinkoje. Išanalizavus poreikį ir galimybes, rengiamos tarptautinės jungtinės reabilitacijos ir slaugos studijų krypčių bei verslo ir vadybos, turizmo ir poilsio studijų krypčių studijų programos. Atnaujinat studijų programas bei pritaikant jas užsieniečiams yra parengta mokymo medžiaga ir pateikta pati naujausia literatūra anglų kalba“, – apibendrina kolegijos direktorius G.Bužinskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...