2012 Gruodžio 27

Užauginęs vieną biotechnologijų įmonę, V.Bumelis ėmėsi kitos

veidas.lt


Lietuvai, vis svajojančiai apie aukštųjų technologijų šalies vardą, 2012-ieji buvo sėkmingi: šiemet pastatyta ir nauja biotechnologijų įmonės „Biotechpharma“ biofarmacinių preparatų kūrimo laboratorija, ir puslaidininkių lazerių technologijų įmonės „Brolis Semiconductors“ gamykla.

Prie dviejų visame pasaulyje žinomų Lietuvos biotechnologijų bendrovių „Sicor Biotech“ ir „Thermo Fisher Scientific“ šiemet prisidėjo dar viena: rudenį Vilniuje atidarytas beveik 70 mln. Lt kainavęs įmonės „Biotechpharma“ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centras. Turint omenyje, kad šią įmonę įkūrė buvęs ilgametis „Sicor Biotech“ vadovas Vladas Bumelis, jau įrodęs, kad užsidirbti galima ir iš lietuviško mokslo laimėjimų, ši naujoji įmonė svariai prisidės prie aukštųjų technologijų plėtros Lietuvoje.
„Rytų Europoje tokio tipo komplekso, kuriame viskas būtų sudėta į vieną vietą – ir moksliniai tyrimai, ir eksperimentinė plėtra, ir medicininiams tikslams skirtų preparatų gamyba pagal gerosios praktikos taisykles, tikrai nėra“, – „Veidui“ tvirtino V.Bumelis.
„Biotechpharma“, priešingai nei kitos dvi Lietuvos biotechnologijų įmonės, savo preparatų nekurs ir nepardavinės, o gamins preparatus pagal užsakovų užsakymus – galės sukurti ir laboratorinio, ir bandomojo lygio technologiją, o jei reikės, galės tą technologiją perkelti į didesnę užsakovo gamyklą.
„Biotechpharma“ valdybos pirmininkas V.Bumelis atskleidžia, kad idėją atidaryti tokį centrą puoselėjo nuo 2004 m. ir tik 2011-aisiais pastatė mokslinių tyrimų centrą, o 2012-aisiais – ir gamybinę laboratoriją. „Bet kokia idėja reikalauja išnešiojimo ir subrandinimo, o ypač kai ji gana nemaža ir reikalaujanti daug investicijų”, – įsitikinęs V.Bumelis.
Prie šio komplekso statybos dirbo tarptautinė grupė žmonių – projektuotojai iš Lenkijos, konsultantai iš Vokietijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, statybininkai iš Lietuvos.
„Biotechpharma“ mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centre dirba daugiau nei 50 darbuotojų, o kad kompleksas galėtų pradėti dirbti visu pajėgumu, kitais metais kolektyvą ketinama pagausinti iki 85 žmonių.

Klientų susirado anksčiau, nei pastatė gamyklą

Nors „Biotechpharma“ net nepradėjusi dirbti visu pajėgumu, įmonės pasirašyti kontraktai jau prilygsta pusei į gamyklą investuotos sumos – 11 mln. eurų (38 mln. Lt). Tarp klientų – Ispanijos, Vokietijos, JAV, Izraelio farmacijos kompanijos. V.Bumelis stebisi, kad produktų gamyba pagal geros gamybos praktiką domisi net rusų mokslininkai.
„Gamyklinėje laboratorijoje jau turime tiek užsakymų, kad nelabai galėsime daugiau užsakovų priimti. Gamybiniai pajėgumai beveik apkrauti visiems 2013 metams ir 2014 metų pirmai pusei“, – atskleidžia V.Bumelis.
Kaip tai pavyko? Pasak V.Bumelio, „Biotechpharma“ mokslinius tiriamuosius darbus pradėjo atlikti nuo 2007 m., tad turėjo laiko įrodyti savo kompetenciją. Bendrovei, kurios pagrindiniai uždaviniai yra kontraktiniai moksliniai tyrimai ir kontraktinė bioinžinerinių preparatų gamyba, pritraukti klientų padėjo ir V.Bumelio, turinčio 30 metų patirtį biotechnologijų srityje, vardas.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/2012-nr-52 internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...