Praėjusią savaitę užderėjo ne tik naujų, bet ir papildomų ministrų.
Nuo 2009 m. liepos 1 d. ministerijų valstybės sekretorius ir sekretorius pakeitus politinio pasitikėjimo viceministrais buvo apsispręsta, kad energetikos, kultūros ir teisingumo ministrams turi užtekti po du, o likusiose vienuolikoje ministerijų – po tris viceministrus. Tačiau Energetikos ir Kultūros ministerijose nuo praėjusios savaitės viceministrų – po tris. Energetikos viceministru poste debiutavo anksčiau ministerijos Strateginio planavimo ir ES reikalų skyriui vadovavęs Žygimantas Vaičiūnas, kuris tęs atsistatydinusio Romo Švedo kuruotus strateginius energetikos projektus. O šilumos sektorių kuruoti viceministru paskirtas ministerijos Energijos išteklių, elektros ir šilumos skyriaus vedėjas Kęstutis Žilėnas. Ministerija tikina, kad šios naujos pareigybės steigimas nepareikalaus nei papildomų etatų, nei asignavimų iš biudžeto – tai daroma ministerijos vidinių išteklių sąskaita.
Trečiasis kultūros viceministras Stanislavas Vidtmannas atsakingas už tautinių mažumų, kalbos ir archyvų klausimus.
Pagal įstatymą, viceministrų gali būti iki keturių kiekvienoje ministerijoje. Šiuo metu su dviem viceministrais apsieina tik keturi – aplinkos, susisiekimo, švietimo ir mokslo, teisingumo ministrai. Tačiau šalia viceministrų ministerijų vadovai dar turi po kelis politinio pasitikėjimo patarėjus: krašto apsaugos ministrė – net penkis, kultūros ministras – keturis patarėjus ir dar atstovę spaudai, socialinių reikalų ir darbo, švietimo, ūkio, vidaus reikalų ministrai – po keturis patarėjus. Kiekvienoje ministerijoje dirba po kanclerį. Šiuo metu keturiolikoje ministerijų dirba apie šimtas politinio pasitikėjimo patarėjų, kanclerių, viceministrų, atstovų spaudai.
Parlamentarai “tvarkiečiai” Dailis Barakauskas ir Valentinas Mazuronis siūlė perpus – nuo keturių iki dviejų – sumažinti maksimalų leistiną viceministrų skaičių. “Ministrai atsiveda nemažą politinę komandą – ne tik po kelis viceministrus, bet ir politinio asmeninio pasitikėjimo patarėjų. Reikia optimizuoti valdymo aparatą, mažinti išlaidas jam išlaikyti. Be to, yra tikimybė, kad taip dubliuojamos funkcijos. Tačiau kol kas siūlymui Seime nepritarta”, – apgailestauja V.Mazuronis.