2011 Vasario 17

Užsienis

Užsienio šalių reakcija į įvykius Bahreine

veidas.lt

Žemiau pateikiami užsienio šalių lyderių pareiškimai ketvirtadienį, reaguojant į demonstrantų išvaikymą Bahreino sostinėje, per kurį žuvo trys žmonės.

Nors opozicija minėjo keturis žuvusius, pasak Sveikatos ministerijos, žuvo trys žmonės, 195 sužeisti. Dauguma sužeistųjų paleisti iš ligoninių, bet 43 dar tebegydomi, vieno būklė labai sunki.

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton) paskambino kolegai Bahreine ir išreiškė savo susirūpinimą padėtimi šalyje, pranešė Valstybės departamentas.

“Ji išreiškė didelį susirūpinimą dėl pastarųjų įvykių ir paragino ateityje tvardytis. Jie aptarė politikos ir ekonominių reformų, kurios pateisintų Bahreino žmonių lūkesčius, klausimus”, – sakė aukšto rango Valstybės departamento pareigūnas.

Pentagonas Bahreiną apibūdino kaip svarbų savo partnerį ir paragino Manamą ateityje neprarasti savitvardos.

“Kaip ilgametis sąjungininkas, kuriame dislokuota JAV penktoji karinio jūrų laivyno flotilė, Bahreinas yra svarbus partneris, todėl departamentas akylai stebi tos šalies įvykius, -sakė Pentagono atstovas pulkininkas Dave’as Lapanas (Deivas Leipanas). – Mes raginame visas šalis tvardytis ir vengti smurto”.

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Ban Ki-moonas (Ban Kimunas) taip pat paragino Bahreino vadovus nenaudoti smurto prieš taikius gyventojus ir žurnalistus.

“Naktį iš Bahreino atėję pranešimai verčia labai nerimauti”, – sakė jis žurnalistams ir pridūrė, kad yra susijaudinęs dėl žiaurių metodų, kurie buvo panaudoti demonstrantams išvaikyti.

Susirūpinimą dėl įvykių Bahreine suskubo išreikšti ir Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague’as (Viljamas Heigas).

“Mes labai susirūpinę dėl mirties atvejų… ir pabrėžiame būtinybę reaguoti į protestuotojų reikalavimus taikiomis priemonėmis, pabrėžiame teisės rengti taikius protestus ir laisvai reikšti nuomonę svarbą”, – sakė V.Heigas.

“Užsienio reikalų ministrui sakiau, kad atėjo laikas tiesti tiltus tarp Bahreino skirtingų religinių bendruomenių, ir taip pat pasakiau, kad mes kategoriškai pasisakome prieš bet kokį kitų šalių kišimąsi į Bahreino reikalus ir prieš bet kokius veiksmus, kurie galėtų padidinti įtampą tarp Bahreino sunitų iš šiitų religinių bendruomenių”, – nurodė jis.

Į įvykius reagavo ir Prancūzijos užsienio reikalų ministrė Michele Alliot-Marie (Mišel Aljo-Mari).

“Mes apgailestaujame dėl saugumo jėgų panaudoto smurto prieš demonstrantus”, – sakė ministrė, taip pat išreiškusi susirūpinimą pastarųjų dienų įvykiais Jemene bei Libijoje ir pakartojusi raginimą nevaržyti išraiškos laisvės ir teisės rengti protestus.

“Svarbiausia, kad politinės sistemos ir vyriausybės įsiklausytų į žmonių lūkesčius”, – pridūrė M.Alliot-Marie.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...