Politika
Europarlamentaras Vytautas Landsbergis Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų tarybos posėdyje akcentavo, kad partija, norėdama gauti rinkėjų palaikymą, turi orientuotis į jiems šiandien rūpimas problemas ir per daug palankumo nesitikėti už ateityje prognozuojamą gerą gyvenimą.
Kalbėdamas apie kitų metų biudžetą, jis taip pat kritikavo tai, kaip kokiais motyvais Vyriausybė motyvavo nekilnojamojo turto mokesčio neįvedimą.
“Nesiruoškime, kad vien šviesios ateities perspektyva mums duos pakankamai politinių dividendų. Turime rodyti pozityvius labai svarbius žmonėms žingsnius šiandien”, – aiškino V.Landsbergis.
Savo pasisakymą posėdyje jis pradėjo pastabomis, kad praėjusiame partijos tarybos posėdyje iškėlus mintį imtis veiksmų dėl maisto produktų kainų, tai nebuvo iškart padaryta – konservatoriai esą nesugebėjo savo idėjos pranešti visuomenei pirmieji. Konservatorius taip pat kritikavo Vyriausybę dėl per didelių simpatijų laisvajai rinkai.
“Mūsų pozicija pasidarė dviprasmiška nepaisant to, kad taryboje lyg ir buvo vienareikšmiškai apie tai pašnekėta. Įsijungė laisvosios rinkos ir ekonomikos ekspertai, ir mes kartojome iš dalies laisvosios rinkos tariamus argumentus, kad nieko nereikia daryti, kad neteisinga būtų ką nors daryti, nes esame pasiskelbę, kad pas mus laisva rinka”, – dėstė V.Landsbergis.
Anot jo, “ta laisva rinka, kaip žmonės mato ir rašo, yra keturių didelių tinklų kontroliuojama rinka, ypač mažmeninėje maisto prekyboje, ir jiems nėra jokių problemų padaryti judesius kainų politikoje vienu metu”.
“Tai yra problema ir konservatorių nevisai tobulo darbo pavyzdys”, – aiškino V.Landsbergis, pažymėjęs, kad tai nekelia partijos populiarumo.
Kainų reguliavimą socializmu vadinantieji ir to vengiantys esą sulauks, kad “socialistai ateis ir turės žmonių palankumą”. Jis aiškino, kad nebūtinai atsiliepdamas į žmonėms rūpimus dalykus esi populistas.
V.Landsbergio vertinimu, Vyriausybė suklydo ir netinkamai aiškindama, kodėl neįveda, pavyzdžiui, nekilnojamojo turto mokesčio.
“Kažkoks pasikartojantis argumentas – turto mokestis neišspręs problemos. Ministras Algirdas Šemeta kažkur kažkada pasakė, kad ką čia mes – surinksime 100 milijonų litų, ar verta dėl to ką nors daryti. Žmonėms, kuriems liepia veržtis diržus, girdint, kad 100 milijonų litų neverta nė užsiimti, nelabai gerai skamba. Jeigu galime gauti dar litą į biudžetą, rinkime tą litą į biudžetą, nors jis išspręs daug ar ne, nežinau”, – kalbėjo V.Landsbergis.
Kalbėdamas apie partijos “kokybę”, jis taip pat pabrėžė būtinybę griežtinti priėmimą į partiją.
“Priimami į partiją nauji žmonės, ateina jie į vadovaujančias pareigas ir po mėnesio jiems iškeliamos baudžiamosios bylos”, – nerimavo V.Landsbergis.
Dvidesimt nepriklausomybes metu girdziu reikia verztis dirzus.Ar neatrodo ,kad si nuvalkiota fraze jau visiems nusibodo.Tai buvo pirma.Antra ,dabar jau 21 amzius ir zmoniskai gyventi norisi dabar,nes dar po desimt metu man bus vienodai,nes mano vaikai bus isvaziave i placia europa.Ir trecia.Slykstu klausyti ,kaip musu grietinele,nesvarbu ar socdemai ar konservatoriai ir dar kruva vienadieniu partiju, vapa apie taupymus,o patys taskosi milijoninem sumom i desne ir i kaire ,nusispjaudami i pensininkus ,neigaliuosius ir kitus lengvai pazeidziamus zmones.Tauta jau nebetiki jumis,nes jus nevaldote arba nenorite matyti korupcijos,kysininkavimo, giminystes rysiu protegavimo,nenorite nieko daryti ,nes lietuvos valdzios elitas,yra ne kas kita ,o susiformaves klanas,apimantis seima vyriausybe ir prokuratura.Tai mano nuomone ,su ja galima sutikti galima nesutikti.Vieno gaila-Lietuva praskolinta,otie pinigai nusede vienetu kisenese.Kuo nusidejo Lietuvai daugelio musu vaikai,kurie tures atidavineti skolas?
Pritariu prof. Vytauto Landsbergio nuomonei. Kodėl į ją nebuvo atsižvelgta? Už tai teks brangiai susimokėti.