Valdovų rūmų statybos sutarties su Panevėžio statybos trestu (PST) nutraukimo argumentus šiuo metu dėlioja speciali kultūros ministro Arūno Gelūno sudaryta darbo grupė. Antradienį šalys susitarė, kad derėsis dėl sutarties nutraukimo šalių sutarimu ir įsipareigojo po savaitės pateikti siūlymus dėl jos nutraukimo sąlygų.
A. Gelūnas BNS teigė negalintis prognozuoti, kada visi sutarties nutraukimo niuansai bus išnagrinėti.
“Valdovų rūmuose šiuo metu dirba darbo grupė. Nesinori skubinti ir trukdyti žmonėms. Sutarties su Panevėžio statybos trestu nutraukimas yra neišvengiamas – teisininkų nuomone, nėra jokių galimybių užginčyti Viešųjų pirkimų tarnybos rekomendacijas. Tačiau mes nenorime paleisti panevėžiečių be atsakomybės, palikti nepabaigtų darbų, kurie galėtų sukelti daugiau rūpesčių, todėl bandoma suderinti sutarties nutraukimo projekto turinį ir aplinkybes”, – sakė A. Gelūnas.
Jis patvirtino, kad bendravimas su PST vyksta konstruktyviai.
Kultūros ministro atstovė spaudai Vaiva Gogelienė BNS informavo, kad darbo grupėje dirba kultūros viceministrė Nijolė Laužikienė, aplinkos viceministras Arūnas Remigijus Zabulėnas, įmonės Pilių direkcija laikinasis vadovas Vytautas Povilaitis, architektas Gintaras Prikockis, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkė Laura Nalivaikienė.
Kultūros ministro teigimu, įvertinant sutarties su PST nutraukimo neišvengiamumą ir tai, kad šios statybos virto rezonansiniu projektu, bus siekiama, kad tai nepadarytų daugiau žalos visuomenės interesui.
“Daugybės žmonių lūkesčiai dėl Valdovų rūmų ir taip apvilti. Mūsų tikslas, kad visuomenės interesui nebūtų padaryta dar daugiau žalos”, – sakė A. Gelūnas.
Jo teigimu, viešojoje erdvėje pasirodo įvairių spekuliacijų, ar Valdomų rūmų projektą vėl bandys tęsti PST, ar ateis visiškai naujas rangovas. Bet, anot kultūros ministro, įvertinant tokius projektus vykdyti galinčių įmonių skaičių, tokių bendrovių nėra daug.
Darbai Valdovų rūmuose sustabdyti. Tai padaryta, kai Viešųjų pirkimų tarnyba sutartyje su rangovu PST aptiko daug pažeidimų ir pareikalavo sutartį nutraukti. Valdovų rūmų atstatymo kaina per dešimtmetį pabrango daugiau nei tris kartus – nuo 114 iki 367 mln. litų.
Dėl galimų įstatymų pažeidimų kreiptasi į Generalinę prokuratūrą.