Valdančioji koalicija
Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga (LVLS) reikalaudama nedelsiant imtis “situacijos pokyčių” grasina neberemti valdančiųjų. Jie per du mėnesius reikalauja sprendimų, dėl kurių LVLS pažadėjo paramą valdančiajai koalicijai.
“LVLS taryba priėmė sprendimą kreiptis į valdančią daugumą reikalaujant per du artimiausius mėnesius priimti sprendimus dėl visų politiniame susitarime suderintų klausimų. Kitu atveju LVLS svarstys klausimą dėl tikslingumo toliau remti valdančios koalicijos darbą”, – teigiama pirmadienį išplatintame partijos pranešime.
LVLS teigia, kad jos siūlymai nukreipti į ekonomikos skatinimą, kontrabandos ir nedarbo mažinimą. LVLS kaltina Vyriausybę delsimu spręsti iškeltas problemas – taip esą didinamas nusivylimas, spartinami emigracijos tempai, neskatinamas ekonomikos atsigavimas, didinama šešėlinė ekonomika.
“Tapo akivaizdu, jog ankstesnis, neapgalvotas mokesčių didinimas turėjo labai negatyvias pasekmes Lietuvos ekonomikai, tad dar labiau stebina kalbos apie naują mokesčių naštos didinimą. Tai rodo, jog nesugebama įvertinti jau padarytų klaidų, o norima padėtį dar pabloginti”, – teigia LVLS.
Iš viso Permainų koalicija turi 70 atstovų parlamente iš 141. LVLS parlamente turi 3 atstovus.
Šių metų kovo 9 dieną keturių valdančiųjų partijų ir opozicinės Valstiečių liaudininkų sąjungos lyderiai pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo. Pagal susitarimą, valstiečiai liaudininkai įsipareigojo nereikšti ir nepalaikyti nepagrįstų interpeliacijų ministrui pirmininkui, ministrams bei nepasitikėjimo Vyriausybe.
Pasirašytu susitarimu Permainų koalicija įsipareigojo bent iš dalies kompensuoti savivaldybių 2009 metais negautas pajamas – apie 220 mln. litų. Taip pat žadėta kompensuoti padidėjusias savivaldybių išlaidas dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų viešajam transportui panaikinimo.
Praėjusių metų pabaigoje Vyriausybei ir Seimui patvirtinus Pelno mokesčio įstatymo pataisą, nustačiusią, kad smulkioms įmonėms pelno mokesčio tarifas sieks tik 5 proc., valdančioji koalicija įsipareigojo parengti ir priimti teisės aktus, kad ši nuostata būtų pritaikyta ūkininkų ir kitų žemės ūkio gamybos veiklą vykdančių bendrovių mokamam pajamų ir pelno mokesčiui.
Iki šių metų pabaigos turėtų būti priimti sprendimai dėl tiesioginių išmokų žemdirbiams už 2010 metus išmokėjimo iki 2011 metų balandžio 1 dienos.