“Turtingi vargšai” – toks apibūdinimas labiausiai tinka kalbant apie skirtingų valstybių vadovus ir aukščiausius politikus. Tiesa, vieni jų turtingi savo galia ir įtaka, o vargšai finansiniu požiūriu, kiti skelbiasi esantys skurdžiai, o iš tiesų yra pasakiškai turtingi, nors galia jų nėra didelė.
Naujausiame amerikiečių žurnalo „Forbes“ paskelbtame turtingiausių pasaulio žmonių sąraše – gausybė įvairių profesijų atstovų: vieni turtą sukaupė investuodami, kiti – kurdami genialias programas, treti – steigdami telekomunikacijų verslą, ketvirti pralobo iš naftos ar dujų, penkti storus finansinius lašinius užsiaugino iš nekilnojamojo turto. Tačiau pažvelgus, kiek turtingiausių pasaulio žmonių sąraše esama politikų, paaiškėja, kad vos du: 13 vietoje įsitaisė dabar jau buvęs Niujorko meras Michaelas Bloombergas, o Čilės prezidentą Sebastianą Pinerą galima rasti… jau tik 589 vietoje, nors to paties leidinio įtakingiausių žmonių sąraše jis yra 49 pozicijoje.
Didžiuliai skirtumai
Prieš praėjusius JAV prezidento rinkimus respublikonų kandidatas Mittas Romney pareiškė, kad 47 proc. JAV piliečių yra „gavėjai, o ne davėjai“ (angl. ~takers, not makers~). „Mano darbas nėra rūpintis tais, kurių neįmanoma įtikinti, kad jie patys turi imtis atsakomybės ir rūpintis savimi“, – sakė M.Romney.
Šis požiūris puikiai atspindi pasaulio politikos lyderių supratimą, kad gerovę užsitikrinti gali tik pats. Tiesa, principai, kaip tai pasiekti, skiriasi kardinaliai.
Nors amerikiečiai ir piktinasi esą dideliais savo politikų turtais, šie nė iš tolo neprilygsta Rusijos, Tailando, Brunėjaus, Saudo Arabijos, Jungtinių Arabų Emyratų ar Kinijos politikų sukauptam kapitalui. Kaip skaičiuoja „The Economist“, bendras 50-ies turtingiausių JAV Kongreso narių turtas yra lygus viso labo 1,6 mlrd. JAV dolerių, o 50-ies turtingiausių Kinijos Nacionalinio Liaudies Kongreso narių – net 94,7 mlrd. dolerių. Turtingiausias JAV Kongreso narys, respublikonas iš Kalifornijos Darrelas Issa, turi 355 mln. dolerių vertės turto, o Kinijos – gėrimų kompanijos magnatas, taip pat ir politikas Zong Qinghou – 19 mlrd. dolerių.
Pažvelgus į turtingiausių pasaulio politikos lyderių lentelę nesunku suvokti, kad koreliacija tarp atlygio už einamas pareigas ir turimo turto – itin menka. Iš tiesų turtingiausiųjų viršūnėje dominuoja karališkųjų dinastijų atstovai iš gamtos išteklių turtingų valstybių. Pavyzdžiui, Saudo Arabijos, kurioje sutelkta net 20 proc. visų žinomų pasaulio naftos išteklių, karalius valdo maždaug 18 mlrd. dolerių vertės turtą, o taip pat naftos turtingo Brunėjaus sultonas – 20 mlrd. dolerių. Tačiau pirmasis, šalį valdantis nuo 2005-ųjų, didelį dėmesį skiria miestų ir finansinių centrų plėtrai, taip pat universitetų steigimui, o štai Brunėjaus valdovas, šalį valdantis nuo 1967-ųjų, yra sukaupęs daugiau nei 7 tūkst. automobilių kolekciją ir gyvena vienoje didžiausių pasaulio rezidencijų “Istana Nurul Iman”.
Įvertinus valstybių vadovų ir politikų sąrašus tiek pagal turtus, tiek pagal atlyginimus, tiek pagal įtakingumą, išryškėja keletas tendencijų: demokratinių valstybių prezidentai daugiau mažiau tenkinasi tuo, ką jiems atseikėja valstybė (nors rinkėjams tuo ir labai sunku patikėti), o totalitarinių, autoritarinių ar kitokių nedemokratinių šalių vadovai į savo sąskaitas užsienio bankuose pumpuoja pinigus iš visų įmanomų šaltinių.
Kad taip buvo daroma, sužinome po pastaraisiais metais vykusių revoliucijų ar pilietinių karų: juk Libijos diktatorius Muammaras Gaddafi ir visa jo šeima buvo pasakiškai turtingi (per 42 savo valdymo metus šis tironas susigrobė maždaug 75–80 mlrd. dolerių verto turto). Dabar aiškėja, kad ir Sirijos diktatorius Basharas al Assadas maudosi neregėtuose turtuose (jo šeimos turtai vertinami net 122 mlrd. dolerių).
Portalas ~businessinsider.com~ parengė sąrašą turtingiausių pasaulio diktatorių, kurie turtus susikrovė terorizuodami savo pačių valdomus gyventojus, plėšdami ir pardavinėdami vertingiausius savo šalies išteklius. Šiame sąraše, be jau minėtų M.Gaddafi ir B.al Assado, įsitaisę ir buvęs Egipto diktatorius Hosni Mubarakas (jis su sūnumis susigrobė turto, verto maždaug 70 mlrd. dolerių), buvęs Jemeno prezidentas Ali Abdullah Salehas (per 30 metų sukaupęs 32 mlrd. dolerių vertės turto), buvęs Tuniso prezidentas Zine’as el Abidine’as (praturtėjęs 7 mlrd. dolerių, bet dabar nuteistas 35 metams kalėjimo), taip pat Zimbabvės vadovas Robertas Mugabe, kurio turtai galėjo siekti per 10 mlrd. dolerių.
O štai Pusiaujo Gvinėjos vadovas Nguema Mbasogo priskiriamas prie vis dar tebelobstančių iš šalyje išgaunamos naftos pardavimo. Manoma, kad šis diktatorius turi turto, verto maždaug pusantro milijardo JAV dolerių turto, nors dauguma jo šalies gyventojų turi išsiversti vidutiniškai su vienu doleriu per dieną.
Šventoji santuoka PASKOLOS Finacial FIRMA
Paštas: .. holymatrimonyloanfinacial@gmail.com
Ar jums reikia skubiai paskolos išvalyti sąskaitą, pradėti savo verslą?
Šventoji santuoka PASKOLOS Finacial įmonė siūlo paskolas individualiai,
taip pat bendrovės, kuri svyruoja nuo …
LAISVŲ paskolos pasiūlymas
Mes siūlome šių rūšių paskolas:
* Asmeniniai Paskolos. * Verslo paskolos.
* Investicijos Paskolos. * Pradžia Paskolų
* Automobilių paskolos * Studentų paskolos ir daug daugiau …
===========================
Teikiamos paslaugos apima;
* Refinansavimas
* Home Improvement
* Investicijų paskolos
* Auto Paskolos
* Skolos konsolidavimas
* Verslo paskolos
* Asmeniniai Paskolos
* Tarptautinis Paskolos.
PIRMOSIOS INFORMACIJOS Būtinos:
Gavėjo pavadinimas: ………
Šalis: ………
Lytis: ………
Pareigos: ……..
Suma Reikalinga ……….
Paskolos paskirtis ……..
Paskolos Trukmė: ………
Telefono numeris ……….
Paštas: .. holymatrimonyloanfinacial@gmail.com
Thanks and regards
Rev John Ehichioya