2014 Gegužės 07

Vandenį gerti sveika, lietuvišką vandenį – dar ir saugu

veidas.lt


Medikai neabejoja: vanduo gyvybiškai būtinas mūsų sveikatai ir gerai savijautai, tad šį kartą – apie tai, kokį vandenį geriame ir kokį rinktis.

“Pastebėjau, kad geriamojo vandens suvartojimas tapo gerokai sąmoningesnis ėmus tai fiksuoti mobiliąja programėle. Naudotis ja itin paprasta: pakanka įvesti savo svorį, ir jau žinai, kiek puodelių geriamojo vandens reikėtų išgerti per dieną. Fiksuoti šiuos skaičius nesudėtinga, o ilgainiui matai išgeriamo vandens kiekį, taigi motyvacija didėja, o kur dar iš to gimstanti energija”, – pasakoja 29 metų Edita Lukaitytė, išgerto vandens kiekį mobiliajame telefone stebinti daugiau nei pusmetį.
Vertinant statistiką, šiuo metu motyvuotų žmonių, kurie rūpintųsi išgeriamo vandens kiekiu ir jo kokybe, mūsų šalyje ne tiek ir daug. Kaip pastebi Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Vidaus ligų centro direktorius prof. Virginijus Šapoka, didžioji dalis Lietuvos gyventojų geriamojo vandens vartoja per mažai dėl savo nežinojimo.
Mokslininkai jau ne vienus metus kalba apie tai, kad skysčių trūkumas ląstelėse tiesiogiai susijęs su senėjimo procesu: organizmui senstant vandens kiekis organizme mažėja. Būtent dėl šios priežasties vyresnio amžiaus žmonėms patariama vandens gerti daugiau nei įprasta.
Jaunystės ir energijos šaltiniu vandenį vadinantis profesorius primena, kad suaugęs žmogus per dieną turėtų išgerti nuo pusantro iki dviejų litrų vandens (šiek tiek mažiau vandens gerti patariama tik tam tikromis ligomis – širdies ar inkstų nepakankamumu sergantiems asmenims): “Tai vis mūsų įpročio dalykai, nuo kurių priklauso medžiagų apykaita ir pusiausvyra organizme. Vanduo padeda atsinaujinti organizmo ląstelėms, pasišalinti šlakinėms medžiagoms, vanduo būtinas nerviniams impulsams sklisti, todėl kiekvienam iš mūsų vertėtų pasirūpinti pakankamu skysčių kiekiu.”
Paklaustas, koks vanduo naudingiausias žmogaus organizmui, profesorius nurodo vandentiekio vandenį. Su šiuo teiginiu linkusi sutikti šeimos ir vidaus ligų gydytoja, Nacionalinės vartotojų federacijos ekspertė sveikatos klausimais Violeta Kiguolienė. Per dažnas mineralinio vandens vartojimas, pasak jos, skatina druskų sankaupas. Taigi geriausia gerti patikrintą vandentiekio ar šulinio vandenį.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 182014" bei įvedę gautą kodą. Žinutės kaina 4 Lt.
Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-18-2014-m

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...