Lietuvos politikoje susiformavo paradoksali situacija. Turime didelį perteklių politikų ir politinių partijų, bet jų konkurencija kokybiškos politikos, galinčios mums užtikrinti būtiną valstybės modernizaciją ir konkurencingumą globaliame pasaulyje, pertekliaus nesukuria.
Priešingai, asmenų, kurie savo tuščiu ar neprofesionaliu buvimu politikoje ją kompromituoja, gausa lemia politinį nestabilumą ir stabdo darnų Lietuvos valstybės ekonominį bei socialinį vystymąsi. Kokia išeitis iš tokio destrukcinio politinio pertekliaus? Kokios politikos reikia Lietuvai norint šį atsilikimą likviduoti anksčiau, nei iš šalies išvyks paskutiniai energingi, gerai išsilavinę ir darbingi piliečiai?
Vykstantys prezidento ir Europarlamento rinkimai rodo, kad šalies politika yra sumenkusi iki tokio lygio, kuris net kelia pavojų valstybės ateičiai. Politikai į areną išeina nepasirengę, blefuoja, kalba, kas ateina į galvą, nemąstydami apie atsakomybę dėl savo žodžių bei pažadų. Gilesnę politinę mintį, nuodugnesnį pasirengimą debatams keičia avantiūristinis ekspromtas, politinį profesionalumą nurungia pigi ir tuščia iškalba.
Nors šalies politinio intelekto resursai ypač riboti, prezidento rinkimuose dalyvauja septyni kandidatai, Europarlamento rinkimuose – 14 politinių partijų, o šalies parlamento, savivaldybių tarybų rinkimuose paprastai dalyvauja keliolika politinių partijų ir keli tūkstančiai kandidatų vienmandatininkų.
Šalyje vykstantys prezidento bei Europarlamento rinkimai rodo, kad mūsų politiniame gyvenime dominuoja jokių idėjų, ilgalaikių valstybės raidos planų ir vizijų neturintys apsišaukėliai, narcizai ir išsišokėliai. Jų dalyvavimas politikoje ir galima sėkmė yra daugelio jų vienintelė galimybė įgyti stabilų pragyvenimo šaltinį ir užsitikrinti šiokį tokį pripažinimą, kurio jie dažniausiai nebūna pasiekę nei savo asmeniniame, nei profesiniame gyvenime.
Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 182014" bei įvedę gautą kodą. Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-19-2014-m
ir šituos blėnius dėsto žmogus , kandidatavęs po liberalų vėliava į LR Seimą. Išdėstyti “minties perliukai” labiau būdingi komunistams , bet niekaip ne liberalias pažiūras išpažystantiems. Ir dar ,beja,pamiršote padejuoti ,kad Kubilius mokesčius “šudasklaidai” pakėlė ,….
Gėda žurnalui dėl tokios rašliavos.
Tai autoriui trūksta politinio intelekto.
Šalyje klesti Maskvos pastatyta ir valdoma valdžios viršūnė, ir kol ji nebus nuversta, nereikia mekenti apie politikų skurdą, nes kitokie prie Jos Kilnybės nepritampa.
aš tai kažkaip pritariu šį kartą.
Prikuriama tų partijų – vienos, kuriamos dėl kažkieno ambicijų (o gal ims ir pasiseks), kitos akivaizdūs kažkieno projektai, kenkiantys akivaizdžiai Lietuvai. bet dvipartystei nepritariu, nes mūsų rinkėjams dar reikia labai suaugti. Mes nemokam kaip vakaruose išsireikalauti iš išsirinktos partijos pažadų tesėjimo, pas mus greičiau jau kaip sportinės varžybos – svarbu, kad mūsų numylėtiniai laimėtų, o po pergalės, net kai pabezda – kvepia.
Ir dar yra sluoksnis rinkėjų, dėl kurių, pritariu autoriui, politikams ruoštis iš vis nereikia – turėk, naglumo iš priešininko tyčiotis be jokių argumentų ir visko žadėti, na bet, tokių tai visam pasaulį yra.
To dar nebuvo , cirkas , o ne Prezidento rinkimai . Vienas pamazgas pila, antro Briuselis galvoj trečias grybą pjauna dėl to taip ir gyvenam .Netikiu , kad visiems dzin .
“Jų dalyvavimas politikoje ir galima sėkmė yra daugelio jų vienintelė galimybė įgyti stabilų pragyvenimo šaltinį ir užsitikrinti šiokį tokį pripažinimą…..” – gerb. Algimantai, čia jūs pats sau ir atsakote. Padėties komizmas ir beviltiškumas štai kur: tai, kas niekaip nepraeina asmeniniame ir prof. gyvenime (“…jokių idėjų, ilgalaikių valstybės raidos planų ir vizijų neturintys….”), puikiai praryjama kaip tautos išrinktojo ir vedlio savybės. Kiekvienas netikėlis yra intelektualas savaip, tad jam ir rinkti reikia labai siaurai savaip. Dvipartinė sistema niekaip negalima.