2011 Gegužės 12

Varšuvoje diskutavo dėl būsimo ES finansavimo

veidas.lt

"Veido" archyvas

Lietuvos užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas gegužės 12 dieną Varšuvoje vykusiame Sanglaudos politikos draugų darbo grupės susitikime pristatė pagrindinius Lietuvos prioritetus Europos Sąjungos finansavimo srityje.

Anot jo, Lietuva suinteresuota, kad ES tęstų finansinę paramą sanglaudos politikai, bendrajai žemės ūkio politikai, energetikos infrastruktūros plėtrai, Ignalinos atominės elektrinės uždarymui ir Specialiajai Kaliningrado tranzito programai.

Šį Sanglaudos politikos draugų darbo grupės susitikimą inicijavo 2011 metų liepą pirmininkavimą ES Tarybai perimanti Lenkija, siekiant aptarti bendraminčių šalių pasirengimą deryboms dėl naujosios ES finansinės perspektyvos 2014-2020 metams.

Susitikime E. Meilūnas palinkėjo Lenkijai sėkmingo pirmininkavimo ES Tarybai. Jis pažymėjo, kad Lenkijos pirmininkavimo interesai sutampa su Lietuvos.

Diskusijose Lietuvos ir kitų ES valstybių atstovai pabrėžė ES sanglaudos politikos naudą šalių narių ekonomikai bei svarbą naujoje ES finansinėje perspektyvoje.

Sanglaudos politika yra reikšmingas įrankis naikinant ekonominės ir socialinės gerovės skirtumus ES viduje, telkiant pastangas konkurencinei aplinkai visoje ES ir ypač mažiau išsivysčiusiuose jos regionuose gerinti.

Susitikime taip pat aptarta šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios Vengrijos iniciatyva dėl didesnio Europos Parlamento įtraukimo į derybų dėl naujos finansinės perspektyvos procesą ir pristatyti Lenkijos pirmininkavimo prioritetai.

Posėdyje dalyvavo dvylikos ES valstybių, gaunančių paramą iš Sanglaudos fondo, atstovai, Europos biudžeto ir finansinio programavimo komisaras Januszas Lewandowskis.

Birželio mėnesį yra numatomi Europos Komisijos pasiūlymai dėl būsimų ES finansinių prioritetų ir gairių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...