Ką tik nuraškytais obuoliais ar agurkais palepinkite ne tik skrandį, bet ir odą bei plaukus. Šis metų laikas – pats dėkingiausias vaisių ir daržovių kosmetikos receptams išbandyti.
Morkos – vietoj įdegio
- Norite dailios odos spalvos? Pasikliaukite morkomis. Jų sudėtyje esantis karotenas suteikia odai dailų persikinį atspalvį, todėl stiklinė šviežių morkų sulčių kasdien gali atstoti įdegį. Nemėgstate morkų skonio? Tuomet jų tolygiai dėkite tiesiai ant veido ar kūno. Juo labiau kad derinamos su kitais produktais morkos gali ir drėkinti arba valyti odą.
- Skaistinamoji kaukė. Sutarkuokite keletą morkų ir įvarvinkite į jas šlakelį migdolų aliejaus. Tepkite ant veido, palaikykite 15 minučių, o vėliau kruopščiai nusiprauskite.
- Atsigaivinkite šveitikliu. Sumaišykite pusę stiklinės tarkuotų morkų, pusę stiklinės maltos kavos ir du valgomuosius šaukštus avižų. Tokiu šveitikliu lepinkite visą kūną, negailėdama ir išsausėjusioms vietoms, pavyzdžiui, keliams bei alkūnėms. Šveitiklis tonizuos odą ir suteiks jai gyvybingumo. Tiesa, bet koks odos šveitimas esant didžiuliam karščiui nepatartinas.
- Morkų aliejus. Jam pasigaminti prireiks kantrybės, tačiau vėliau turėsite kuo maitinti itin sausą odą. Nuskuskite dvi morkas, įdėkite jas į stiklainį ir užpilkite tiek kokosų aliejaus, kad jis morkas apsemtų. Uždenkite stiklainį ir dvi savaites palaikykite ant saulėtos palangės. Tada morkas ištraukite, o aliejumi įtrinkite drėgną kūno odą po maudynių duše.
Vynuogės – tarsi sargai
Vynuogės – itin gausus antioksidantų šaltinis, jos su žalingaisiais laisvaisiais radikalais kovoja net veiksmingiau už vitaminus E ir C. Pastarojo, beje, šiose uogose gausu, kaip ir vitamino B6, kalio bei tiamino. Kiekviena iš šių medžiagų gali būti panaudota odai palepinti ar gydyti.
- Nudegimams atvėsinti. Saulėje nudegusią odą atgaivinkite žaliųjų vynuogių ir medaus mišiniu: mažam dubenėliui trintų vynuogių prireiks arbatinio šaukštelio medaus. Mišinį tepkite ant drėgnos odos, palaikykite 10–15 minučių ir nuplaukite.
- Vietoje toniko. Perpjaukite vynuogę per pusę ir išsitrinkite ja veidą. Po minutės nusiprauskite vėsiu vandeniu. Vynuogė suteiks odai gaivos ir skaistumo.
- Kaukė tiks riebiai odai. Sumaišykite po valgomąjį šaukštą vynuogių ir citrinų sulčių bei mėtų nuoviro ir gautu kokteiliu išsitepkite veidą. Palaikykite 20 minučių, tuomet nusiprauskite.
- Antras žingsnis: tonizuoti odą po kaukės. Tam lygiomis dalimis sumaišykite ledo tirpsmo vandenį su rožių vandeniu ir juo nuvalykite odą.
Obuoliai – odai valyti
Obuoliai – ne tik sveikatos ir ilgo gyvenimo garantas, kaip yra sakoma. Gudriai vartojami jie gali dovanoti ir grožį. Obuoliai turi valomųjų savybių, todėl gali būti vartojami tiek riebiai veido odai valyti, tiek pleiskanotai galvos odai gydyti.
- Kosmetikos su obuoliais ir naminių obuolinių grožio receptų derėtų vengti turinčioms sausą odą, tačiau normali ir riebi oda gali sėkmingai su jais draugauti.
- Spuogams išvaryti. Nusiprauskite veidą šiltu vandeniu ir dar drėgną nuvalykite obuolių sidro acte išmirkytu vatos gumulėliu. Jis sugers odos riebalų perteklių, sumažins jų išsiskyrimą ir išvalys poras.
- Obuolių balzamas padės plaukams. Jei plaukai prarado žvilgesį, suteikite galimybę juos išgelbėti obuoliams. Jums prireiks didelio nulupto ir smulkiai supjaustyto obuolio, dviejų šaukštų obuolių sidro acto (jei galvos oda sausa ar jautri, pakaks ir vieno šaukšto) bei dviejų puodelių vandens. Visus produktus susmulkinkite maišytuvu. Perkoškite mišinį per kiaurasamtį ir išmeskite likučius, pasilikdama tik skystį. Perskalaukite juo šampūnu išplautus plaukus, galiausiai nuplaudama likučius vėsiu vandeniu. Tokia procedūra išvalys ant galvos odos susikaupusias plaukų priežiūros priemonių liekanas ir atkurs natūralų galvos odos pH.
- Rudenėliu kvepiančios maudynės. Viso kūno odą atgaivinsite ir išvalysite obuolių kvapo vonia: tereikia supilti į vonią stiklinę obuolių sulčių ir džiaugtis skaistinamuoju poveikiu.
Gydymas… saldybėmis
Avietėmis paskanintos grožio procedūros patiks visoms gurmanėms. Avietės pasižymi raminamosiomis, valomosiomis ir tonizuojamosiomis savybėmis, todėl puikiai tinka spuoguotai ir išbertai odai prižiūrėti. Jose yra vitamino C, rūgščių ir valomųjų medžiagų, greitai pagerinančių odos išvaizdą.
- Krūtinės kaukė. Avietės – puikus sprendimas išbertai iškirptės zonai gydyti. Susmulkinkite keletą aviečių ir sumaišykite su jogurtu arba grietine. Tokią kaukę užsitepkite ant krūtinės ir palaikykite kelias minutes. Po to nuplaukite šiltu vandeniu.
- Riebalus sugerianti kaukė. Jums prireiks pusės stiklinės aviečių, pusės stiklinės medaus ir tiek pat avižinių dribsnių. Suberkite visus produktus į vieną indą ir maišykite plaktuvu, kol gausite tirštą rausvą sirupą. Veidą nusiprauskite šiltu vandeniu ir kelias minutes pamasažuokite: taip paruošite odą kaukei. Tuomet tepkite ją tolygiu sluoksniu ant veido ir kaklo. Laikykite apie 10 min., vėliau nuvalykite. Oda taps švelni, skaistesnė ir stangresnė, o spuogeliai greičiau užgis.
Tiesiai nuo pietų stalo
Nepamirškite, kad gražintis galima net kopūstais ar bulvėmis! Ir kad apskritai odos priežiūrai galima panaudoti net pačius netikėčiausius ingredientus.
- Kopūstų kaukė. Sutrinkite keletą kopūstų lapų, iki išsiskirs sultys. Jose ištirpinkite ketvirtadalį šaukštelio mielių ir įmaišykite šaukštelį medaus. Viską gerai išmaišiusi mišinį storu sluoksniu tepkitės ant veido. Po 15 min. nuvalykite vandenyje išmirkytu rankšluosčiu. Kaukė lygina odą ir kovoja su raukšlėmis.
- Varškė su agurkais – ne tik užkandis. Tai ir spindesio suteikianti gaivinamoji kaukė. Varškę užpilkite agurkų sultimis, gerai išmaišykite, tepkitės ant veido ir mėgaukitės žvalesne oda.
- Kokia lietuvė be bulvių? Tačiau kur kas originalesnis būdas joms išnaudoti, nei virti cepelinus, – pasiruošti iš bulvių veido kaukę. Jokio ypatingo pasiruošimo: tik supjaustykite bulvę griežinėliais ir dvidešimčiai minučių apdėliokite jais visą veidą tada, kai jis atrodys pavargęs ar patinęs.
Daugiau šia tema:
Taip, ypatingai mes – lietuviai turime didžiulį pasirinkimą natūralių produktų, kuriuos galime panaudoti savo veido ir kūno priežiūrai. Deja, bet nevisi turi kantrybės užsiimti natūralių kaukių gaminimu (nors tai tikrai neilgas procesas) ir dažniau renkasi pirktines veido priežiūros priemones. Draugė ieškodama informacijos veido priežiūros tematika rekomendavo groziokalba.lt tinklalapį. Pagaliau tinkamai nustačiau savo veido odos tipą ir galėsiu susidaryti man tinkantį veido kaukių sąrašiuką.