2011 Gegužės 05

Verslo dalyvavimas – būtinas

veidas.lt

BFL

Vilniuje gegužės 4 dieną vykstančiame seminare „Baltijos jūros regionas bendradarbiauja: kokios galimybės atsiveria Lietuvos verslui?“ užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas paragino verslininkus, mokslininkus ir kitų sričių atstovus ieškoti partnerių visame Baltijos jūros regione, imtis naujų iniciatyvų ir projektų.

„Aktyvesnis Lietuvos verslininkų dalyvavimas kuriant naują Baltijos jūros regiono potencialą yra ne tik sveikintinas, bet tiesiog būtinas. Baltijos makroregionas – tai nauja mūsų ūkio plėtros perspektyva ir galimybė“, – sakė Egidijus Meilūnas.

Jis seminaro dalyviams pristatė Baltijos jūros regiono strategiją, jos atsiradimą ir padarytą pažangą.

Seminare pranešimus taip pat skaitė Švedijos inovacinių sistemų agentūros „Vinnova“ programų direktorė Karin Nygard Skalman, Ūkio ministerijos, Lietuvos inovacijų centro ir Klaipėdos mokslo ir technologijų parko atstovai.

Po pranešimų vyko diskusija apie tai, kaip paskatinti šalies įmones ir verslininkus aktyviau įsitraukti į regioninį bendradarbiavimą.

Renginys vyko ISM Vadybos ir ekonomikos universitete Vilniuje.

Baltijos jūros regiono strategija yra pirmoji ES istorijoje makroregioninė strategija, kurioje konkretūs veiksmai nukreipti į visas regiono valstybes – Daniją, Estiją, Latviją, Lenkiją, Lietuvą, Rusiją, Švediją, Vokietiją, taip pat Norvegiją ir Islandiją. Siekiant didesnio mobilumo regione, regioninės darnos ir tvaraus ekonomikos augimo, skatinamas ne tik politikų, institucijų, bet ir verslo bei mokslo bendradarbiavimas.

Įgyvendinant prioritetinį Baltijos jūros regiono strategijos veiksmų planą tris iš penkiolikos sričių koordinuoja Lietuva. Viena iš šių Lietuvos koordinuojamų sričių (septintoji) yra skirta inovacijų skatinimui ir plėtrai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...