Karališkosios vestuvės
Naujieji Kembridžo kunigaikščiai – princas Williamas (Viljamas) ir jo žmona Catherine Middleton (Ketrin Midlton) savo vestuves baigė iškilmingu pokyliu ir šokiais kuriuose dalyvavo apie 300 jų draugų ir artimųjų, pranešama Didžiosios Britanijos nacionalinio transliuotojo BBC tinklalapyje.
Jaunoji vilkėjo baltą vakarinę suknelę, kurią sukūrė Sarah Burton (Sara Berton) – Alexandero McQueeno (Aleksandro Makvino) mados namų kūrybos direktorė. Ši dizainerė buvo ir Kate vestuvinės suknelės autorė.
Pokylio šeimininku tapo Wiliamo tėvas – Velso princas Charlesas (Čarlzas). Kaip pranešama, sveikinimo kalbas sakė jaunikio pabrolys princas Harry (Haris), kuris yra Williamo jaunesnysis brolis, taip pat nuotakos tėvas Michaelas Middletonas (Maiklas Midltonas).
Karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) ir jos vyras Edinburgo kunigaikštis Philippe’as (Filipas) vestuvių pokylyje nedalyvavo – savaitgalį jie išvyko iš Londono.
Kembridžo kunigaikštienė vilkėjo baltą atlasinę suknelę su briliantais papuošta juosta, taip pat buvo apsisiautusi pūkuota liemene ilgomis rankovėmis iš baltos Angoros vilnos.
Kate sesuo Pippa Middleton (Pipa Midlton) po vestuvių ceremonijos taip pat pakeitė aprangą – ji vilkėjo ilgą smargdo žalumo suknelę be rankovių, taip pat papuoštą brangakmeniais.
Nuotakos motina išsirinko juodos spalvos suknelę su gilia iškirpte ir atvira nugara.
Šis priėmimas vyko Bakingamo rūmų Pokylių salėje – didžiausioje iš 775 šių rūmų patalpų, kurios ilgis 36 metrai, plotis – 18 metrų. Ši salė buvo įrengta karalienės Viktorijos nurodymu, o pirmasis pokylis joje vyko 1856 metais, minint Krymo karo pabaigą.
Paminėtina, kad Krymo kare dalyvavo antrasis Kembridžo kunigaikštis, kuris vėliau mirė nepalikęs įpėdinių, todėl šis titulas kelis dešimtmečius laukė naujo paveldėtojo. Elizabeth II paskelbė princą Williamą Kembridžo kunigaikščiu prieš vestuvių ceremoniją, o jo žmonai automatiškai atiteko kunigaikštienės titulas.
Pokylis vyko iki paryčių; jam pasibaigus jaunavedžiai liko Bakingamo rūmuose. Kol kas neskelbiama, kur jie vyks medaus mėnesio.
Kaip nurodė BBC korespondentas Peteris Huntas (Piteris Hantas), princas Williamas, kurio motina princesė Diana tragiškai žuvo persekiojant paparacams, itin jautrus asmeninio gyvenimo privatumui.
Artimiausia ateitis parodys, ar jam ir jo žmonai bent trumpam pavyks atsiriboti nuo žmonių smalsumo..
Pasak P.Hunto, netaktiškas brovimasis į karališkosios šeimos privatų gyvenimą nėra vien mūsų laikų problema. 1947 metais, kai būsimoji karalienė tuojau po savo vestuvių apsilankė vienoje bažnyčioje Hampšyre, vietos gyventojai atsinešė kėdes ir kopėčias, taip pat lipo ant paminklų kapinėse, kad galėtų per langus pamatyti, kaip ji meldžiasi.