2013 Spalio 18

Vienišumą mažina kalbėjimasis su savimi

veidas.lt


Naujausi mokslininkų tyrimai teikia vilties, kad esama būdų, kaip apsiginti nuo vienatvės jausmo senstančioms išsivysčiusių šalių visuomenėms.
Vokietijoje, Heidelbergo universitete, atliktas tyrimas atskleidžia, kad žmonės, jausdamiesi vieniši, ima bendrauti su naminiais gyvūnais, televizija ar savimi. Psichologės Corinne Reichl teigimu, taip socializuojantis jaučiamasi taip, lyg dalyvaujant tikruose socialiniuose dialoguose.
Vilniaus universiteto Specialiosios psichologijos laboratorijos vadovas prof. dr. Albinas Bagdonas pritaria, kad yra daugybė būdų, leidžiančių pritildyti įkyrų vienatvės jausmą. Kalbėjimasis su savimi – vienas jų. “Jei žmogus neturi su kuo bendrauti, ima kalbėtis su savimi – socializacija mums visiems būtina. Todėl atsiskyrę nuo žmonių imame rūpintis gyvūnais, daržais ar augalais balkone”, – aiškina VU profesorius.
Jis atkreipia dėmesį, kad, priešingai nei vaikai, suaugusieji išgyvena vidinius monologus, kurie taip pat yra savotiška savarankiško kalbėjimo forma. Tiesa, jie neformuluojami garsiai, o išgyvenami tylumoje kalbantis su savimi.
“Esame socialios būtybės, todėl po ilgesnio laiko vienumoje pasigendame bendravimo. Iš dalies dėl to kalti psichologiniai mūsų mechanizmai (noras pagelbėti kitam, jaustis reikalingam bei pripažintam ir pan.), įkalti ilgos evoliucijos raidos. Taigi turime daug priežasčių, skatinančių palaikyti ryšius su kitais individais“, – apibendrina A.Bagdonas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...