2011 Gegužės 03

Spręs dėl pertvarkos dalyje miesto mokyklų

veidas.lt

"Veido" archyvas

Vilniaus miesto savivaldybės taryba posėdyje trečiadienį numato svarstyti mokyklų reorganizavimo klausimus.

Trečiadienio darbotvarkėje registruotais projektais numatoma apibrėžti, kaip nuo ateinančio rugsėjo dirbs 28 miesto mokyklos, dalyje mokyklų pertvarka bus tęsiama, o dalyje – tik pradedama.

Naujais mokslo metais tęsiant jau pradėtą pertvarką Vilniaus Adomo Mickevičiaus gimnazijoje turėtų nelikti penktųjų klasių, “Juventos” gimnazijoje – aštuntųjų klasių, Vasilijaus Kačialovo gimnazijoje – septintųjų klasių, Baltupių vidurinėje mokykloje devintųjų – dvyliktųjų klasių, Martyno Mažvydo vidurinėje mokykloje – taip pat devintųjų – dvyliktųjų klasių, Pilaitės vidurinėje mokykloje – pirmųjų, antrųjų, penktųjų ir šeštųjų klasių, Senvagės vidurinėje mokykloje – antrųjų ir penktųjų klasių.

“Tęstinis klasių nekomplektavimas reiškia, kad tęsiasi gryninimo procesas. Pavyzdžiui, Adomo Micekvičiaus gimnazija neturi pirmų-ketvirtų klasių. Pagal įstatymą, nuo 2015 metų gimnazija turėtų būti keturmetė ir ten, kur jau pradėtas, toliau po truputį vyksta taip vadinamas “nuauginimas”. Labai panaši situacija ir su kitomis mokyklomis, kur siūlomas tęstinis nekomplektavimas”, – BNS aiškino Vilniaus savivaldybės Švietimo departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis.

Septyniose miesto mokyklose nuo rugsėjo numatoma pradėti pertvarką nebekomplektuojant devintų klasių – jų turėtų nelikti Gerosios Vilties vidurinėje, Karaliaus Mindaugo vidurinėje, “Ryto” vidurinėje, “Sietuvos” vidurinėje, Simono Stanevičiaus vidurinėje, Šeškinės vidurinėje ir Tuskulėnų vidurinėje mokykloje.

Vienuoliktų klasių turėtų nelikti “Ateities” vidurinėje, Levo Karsavino vidurinėje, Naujininkų vidurinėje, “Santaros” vidurinėje, “Saulėtekio” vidurinėje, Senamiesčio vidurinėje, Sofijos Kovalevskajos vidurinėje, Viršuliškių vidurinėje, Joachimo Lelevelio vidurinėje, Mstislavo Dobužinskio vidurinėje, Naujamiesčio vidurinėje ir Sausio 13-osios vidurinėje mokykloje.

Be to, nuo rugsėjo Vilniaus Jeruzalės vidurinėje mokykloje numatoma nekomplektuoti pirmųjų ir penktųjų klasių lenkų mokomąja kalba.

Tuo metu Vilniaus “Židinio” suaugusiųjų vidurinę mokyklą numatoma pertvarkyti į Vilniaus “Židinio” suaugusiųjų gimnaziją.

Pasak G. A. Petronio, reorganizacija rengiama vadovaujantis jau anksčiau savivaldybės patvirtinu mokyklų tinklo pertvarkos planu, kurio įgyvendinimą pernai pavasarį savivaldybė buvo metams atidėjusi. Jis neslėpė, kad ne visos mokyklos yra patenkintos joms numatytomis veiklos perspektyvomis, todėl kai kurios iš jų siekia išimčių.

“Iš esmės vos ne kiekviena vidurinė mokykla teikia kokį nors pagilintą mokymą, ir jeigu mes pradėsime dabar ir pagal menus, ir pagal sportinius pasiekimus steigti ilgąsias gimnazijas, reikės, ko gero, uždaryti pagrindines arba progimnazijas”, – skeptiškai mokyklų siekį pasinaudoti įstatyme numatyta galimybe gyvuoti ilgųjų gimnazijų statusu vertino G.A.Petronis.

Švietimo įstatymas numato, kad ilgosios gimnazijos statusą mokykla gali gauti, pavyzdžiui, tokiais atvejais, kai vykdo specializuoto ugdymo krypties programą, kuriai reikalingas ugdymo nuoseklumas.

Pasak G. A. Petronio, pertvarka mokyklose galėtų prasidėti ir kitais metais, tačiau Švietimo departamento susitikime su meru Artūru Zuoku nuspręsta nelaukti.

“Yra galimi du variantai – nuo šių metų rugsėjo 1 dienos arba nuo kitų metų rugsėjo 1 dienos. Bet ir taip jau Vilnius yra viena iš šešių Lietuvos savivaldybių, kurios tinklo nesusitvarkė iki pabaigos, Vilnius dar net neįpusėjo. Susitikime mintis buvo tokia, kad reikia pradėti dabar, nuo šių metų rugsėjo”, – dėstė savivaldybės atstovas.

Jo teigimu, trečiadienio posėdyje bus svarstomi klausimai tik dėl dalies mokyklų, kuriose turi vykti reorganizacija, tačiau dar yra atvejų, kada neaišku, kaip pertvarkyti tinklą. Šiuo sprendimus reikės priimti vėliausiai prieš 2012 metų rugsėjį.

“Vilniaus mieste šiuo metu yra 42 vidurinės mokyklos, kurių 2015 metais turėtų nelikti. Bet yra tokių vietų Vilniaus mieste, kur visiškai neaišku, ką su mokyklomis reikėtų daryti. Tarkime, Daukšos vidurinė mokykla – jeigu ją reorganizuotume į progimnaziją, tokiu atveju reikėtų, kad Antakalnyje atsirastų viena iš gimnazijų. Balsiuose statoma nauja mokykla, neaišku, kiek vaikų paims iš Jeruzalės. Tačiau ateinantys metais bus paskutiniai”, – BNS sakė G. A. Petronis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...