Interpeliacija
Vilniaus miesto savivaldybėje trečiadienį registruojama interpeliacija sostinės vicemerui, Liberalų ir centro sąjungos vadovui Gintautui Babravičiui.
17 sostinės politikos parašų po interpeliacijos tekstu teigia surinkusi Socialistinio liaudies fronto frakcijos atstovė Jūratė Žeimienė, kuri pati yra įtariamoji byloje dėl turto pasisavinimo.
“Vykstame į savivaldybę registruoti”, – BNS trečiadienį sakė J.Žeimienė.
Pasak jos, rengiamoje interpeliacijoje – nuo kaltinimų neteisėtai naudojus tarnybinį automobilį iki įtarimų esant politiko viešųjų ir privačių interesų konfliktui, abejonių vicemero kompetencija jo kuruojamoje sporto sferoje.
“Teigiama, kad mero pavaduotojas, viršydamas savo įgaliojimus, teikė neteisėtus pavedimus Vilniaus miesto savivaldybės padaliniams ir pavaldžioms įstaigoms, taip aktyviai domėjosi bendrovės “Kalvarijų turgus” padėtimi, jog neišvengė žiniasklaidos įtarimų, kad politikas siekęs atleisti esamą turgaus vadovą, o nauju direktoriumi paskirti G.Babravičiaus vadovaujamos Liberalų ir centro sąjungos narį bei jo draugą Sigitą Kerušauską”, – aiškina J.Žeimienė.
Pasak politikės, vicemeras esą užsitraukė ne tik savivaldybės tarybos narių, bet ir Kūno kultūros ir sporto departamento, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir kitų sporto šakų federacijų nemalonę, su minėtomis organizacijomis nesuderinęs sprendimo dėl Vilniaus sporto mokyklų reorganizavimo ir Vilniaus sporto centro sukūrimo.
Be to, J.Žeimienė teigia abejojanti mero pavaduotojo pozicijos skaidrumu svarstant šilumos tinklų nuomos klausimus.
Šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybės taryboje yra 51 tarybos narys. Interpeliacijos procesui pradėti būtina surinkti 17 parašų. Norint atstatydinti vicemerą, būtina surinkti ne mažiau kaip 26 balsus. J.Žeimienė tikisi, kad interpeliacija vyks artimiausiame tarybos posėdyje.
Pačiai J.Žeimienei Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) balandžio pabaigoje pareiškė įtarimus dėl galimo turto pasisavinimo.
Ikiteisminį tyrimą FNTT pareigūnai pradėjo pagal koncerno “Rubicon group” bendrovės “City Service” pareiškimo. Jame buvo nurodyta, kad buvusi “Būsto investicijų valdymas” akcininkė ir generalinė direktorė galimai padarė nusikalstamą veiką.
“City Service” buvo skelbusi, kad “Būsto investicijų valdymas” akcininkė su kitais asmenimis esą galėjo pasisavinti apie 2,3 mln. litų.