Daugiau nei pusseptinto tūkstančio Vilniaus miesto autobusų ir troleibusų keleivių buvo apklausti šių metų balandžio 4–24 dienomis. Anketinės apklausos rezultatai parodė, kad rytinio piko metu viešuoju transportu daugiausia miestiečių vyksta iš namų į darbą (64 proc. viso keleivių srauto) ir reikalingą vietą pasiekia neperlipdami į kitą autobusą ar troleibusą (64 proc.). Didžiajai daliai apklaustųjų tai – įprastinės kelionės, kurios kartojasi 5 kartus per savaitę. Pagrindiniai sostinės traukos rajonai rytinio piko metu yra Centras, Senamiestis ir Naujamiestis.
„Susisiekimo paslaugų“ Eksploatacijos ir tyrimų skyriaus vadovės Modestos Gusarovienės teigimu, tyrimo rezultatai parodo, kad Vilniaus viešojo transporto sistema vis labiau atitinka gyventojų poreikius.
„Faktas, kad daugumai miestiečių vykstant į darbą nereikia keisti transporto priemonės, yra džiuginantis. Tai reiškia, kad troleibusais ir autobusais keliaujantys žmonės taupo savo brangų laiką, kurį jiems planuoti darosi vis lengviau. Sekėme ir seksime keleivių judėjimo srautus, reaguosime į pokyčius. Analizuojame sėkmingus Vakarų Europos miestų pavyzdžius ir siekiame, kad viešasis transportas taptų greičiausia ir patogiausia susisiekimo priemone miestiečiams darbo ar laisvalaikio kelionėms“, – pažymi M.Gusarovienė.
Šiuo metu sostinėje yra 67 autobusų ir 20 troleibusų maršrutų, kuriais kasdien kursuoja beveik 400 viešojo transporto priemonių. Per 2010 metus Vilniaus miesto autobusais ir troleibusais buvo vežta 183 mln. keleivių.