2013 Vasario 10

Vilniuje duris atvėrė marokietiškos virtuvės restoranas „Maghrib“

veidas.lt


Sostinės senamiestyje duris atvėrė pirmasis šalyje marokietiškos virtuvės restoranas „Maghrib“. Iškilmingo restorano atidarymo šventės svečiai turėjo galimybę pirmieji paskanauti egzotiškų marokietiškų patiekalų, pasiklausyti gyvos autentiškos muzikos, susipažinti su šios šalies kultūra ir tradicijomis bei pabendrauti su svečiais iš tolimojo Maroko.

Restorano „Maghrib“ lankytojai kviečiami pasinerti į kelionę po Maroką: čia galima pamatyti tradicinius marokietiškus interjero aksesuarus, paragauti  sultingųjų „tajine“ troškinių, gaminamų autentiškuose moliniuose induose, pasmaližiauti egzotiškais desertais bei atsigaivinti marokietiška mėtų arbata.

Maroko šalies virtuvė labai spalvinga ir įvairi kaip ir pati šalis, savita ir intriguojanti. Ji turi prancūziškų ir ispaniškų atmainų, čia juntama stipri žydų ir arabų virtuvių įtaka. Dažniausiai naudojami prieskoniai: cinamonas, kuminas, ciberžolė, imbieras, raudonasis ankštinis pipiras, paprika, anyžiai, sezamas, petražolė, kalendra, mairūnas, svogūnai, česnakas, medus ir kt. Marokiečių virtuvė tokia pat kontrastinga, kaip ir ši šalis, todėl viename patiekale dažnai yra ir saldaus, ir sūraus, ir aštraus. Maroke valgymas tarsi magiškas ritualas, į kurį įtraukiami ir visi restorano „Maghrib“ svečiai.

Restorane kiekvieną dieną siūlomi įvairių skonių Maroko karštieji patiekalai „tajine“ – troškiniai, kurie gaminami specialiame moliniame inde su kūgio formos dangčiu – su daržovėmis ir vaisiais arba mėsa (aviena, vištiena, jautiena, žuvimi ir jūros gerybėmis), paskaninti įvairiais prieskoniais, labai aromatingi ir sultingi. Savo mėgstamą „tajine“ restorano meniu išsirinks ir patys išrankiausi sostinės gyventojai.

Čia taip pat galima paragauti įvairiausių rūšių kuskuso – su mėsa ar daržovėmis; tirštų ir sočių marokietiškų sriubų – populiariausia Maroke sriuba „Harira“ su aviena ar jautiena, pagardinta kalendra. Mažieji restorano lankytojai gali pasimėgauti marokietiškais „Beghrir“ blyneliais. Šie blyneliai dar vadinami blyneliais su tūkstančiu skylučių, kurių kiekvienoje galima rasti po lašelį medaus ir sviesto padažo.

Smaližius restorano šefai džiugina egzotiškais Maroko saldumynais: marokietiška chalva, saldumynais iš „fylo“ tešlos su migdolais, džiovintomis figomis bei datulėmis, pagardintais apelsinų ar rožių žiedų vandeniu; burnoje tirpstančiais maltų migdolų morengais „Ghoriba b‘looz“ bei vaisių desertais – apelsinų griežinėliais su šlakeliu apelsinų žiedų vandens ir cinamonu ar arbūzu, pagardintu rožių žiedų vandeniu.

Paragavus marokietiškų patiekalų būtina atsigaivinti mėtų arbata „Atay bil na‘na‘“, ruošiama iš žaliosios arbatos su šviežiomis mėtomis ir geriama iš specialių stiklinių.

Skubantys darbo dienomis restorane gali mėgautis sočiais marokietiškais dienos pietumis, o norintys dalelę Maroko skonių ir kvapų parsinešti namo, tai galės padaryti įsigydami išsinešimui su savimi restorane parduodamos duonos, saldumynų, marokietiškos čili pipirų pastos „Harisa“ ar sūdytų citrinų.

Susižavėjusius Maroko virtuve  planuojama pakviesti į marokietiško maisto gaminimo kursus, kur bus galima ne tik išmokti šios šalies virtuvės paslapčių, bet ir įsigyti marokietišku receptų knygą lietuvių kalba ar „tajine“ molinį indą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...